Konu: ön ve arkaya bar takmış kamyonet ve vanlar  (Okunma sayısı 1214 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« : 17 Haziran 2015, 12:29:23 »
Şehrinizde Bursa'daki kadar çok var mı bilmem, Bursa'da ön ve arkaya çelik bar takmış birçok minibüs, kamyonet, minivan, ve SUV araç dolaşıyor.

Ve nitekim geçen hafta kardeşimin VW Passat'ı bir AVM'de park edili haldeyken öküzün teki bar takılı kamyoneti ile dönerken sol arka kapıyı ezmiş. Kapı öyle bir ezildi ki, kaporta düzeltme ile olacak gibi değil o yüzden kardeşim kapının komple değişimini istemiş, öküz itiraz etmiş. Oysa ki kamyonetine bar takılı olmasa genişleyen alandan dolayı sürtmezdi, tampon ile sürtseydi kapıyı öyle karton ezer gibi ezmezdi, öküz bunları düşünmüyor tabi.

Trafikte gördüğümüz bar takılı kamyonet ve vanları plakasını alıp Emniyetin sitesinden bildirim yapalım. Kendilerini sağlama almak adına başkalarının canını ve malını ezen türde bu kişilere karşı gerekli muameleyi yapalım.

Bursa

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2015, 13:15:59 »
Trafik ekipleri anca filmle coille egzoz ucuna takilan krom aparatla ugrassin. Esas can ve mal guvenligini tehlikeye atanlar rahat rahat dolassin.
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #2 : 17 Haziran 2015, 15:16:03 »
Allah muhafaza kafa kafaya girsen :S

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2015, 17:07:12 »
Bir düşününce, olay hepimizin başına gelebilir. AVM'de park halinde araba. Bar takmış kamyonet, biraz değdirmesi yeterli kaporta gidiyor. Bundan böyle trafikte veya park halinde gördüğüm bar takılı araçların resimlerini cekip emniyete bildireceğim.
Bursa

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2015, 17:08:36 »
Abiii :D başını belaya sokma bak :D valla yurdum insanı sinirli nie foto çekion die ... :D

Çevrimdışı Lytic

• Transport
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2015, 17:09:37 »
Bir düşününce, olay hepimizin başına gelebilir. AVM'de park halinde araba. Bar takmış kamyonet, biraz değdirmesi yeterli kaporta gidiyor. Bundan böyle trafikte veya park halinde gördüğüm bar takılı araçların resimlerini cekip emniyete bildireceğim.

Hocam hiç bilmiyorum da bununla ilgili yaptırımlar nedir? Normalde yasak mı? Yasak olan bişey orjinal araç aksesuarı olarak satılmaz diye düşünüyorum.
2015 VW Scirocco 160 ps Man.

Fırtına mavisi, cam tavan, 18' Interlagos, bi-xenon, ayna paketi, geri görüş kamerası

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2015, 18:04:22 »
Hocam hiç bilmiyorum da bununla ilgili yaptırımlar nedir? Normalde yasak mı? Yasak olan bişey orjinal araç aksesuarı olarak satılmaz diye düşünüyorum.

Tamamen yasak.  Bir tek N kategorisi ve Arazi tasitlari icin serbest ki onlarda da  ruhsata isletmek şartıyla. Onun dışında tüm araçlarda yasak. Tofaş Doblo alıo herif, her tarafını barla kaplatıyo. Hiç bir araca yayaya çarpmasa, sürtmese bile görüntü ve mesaj olarak dahi rahatsız edici.

Satışı serbest, takılması ve trafige cıkması yasak yani modifiye egzoslardaki gibi uygulama.

Kardeşimin VW arka kapısı göçük resmini bulamadım, resmi bir görseniz aynen sigara kutusunu avuç içinde buruşturup atarsınız ya onun gibi yamultmuş.  Aslında koltuk altında bir balta taşımalı, o durumda çıkarıp herifin kamyonetini balta ile parçalayıp cekip gidecen, cezasını oracıkta verecen.
Bursa

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #7 : 18 Haziran 2015, 12:55:27 »
arkadaşımın pickupında  şaşeye kanaklı gemi sacından custum tampon + vinç var. Trafikte evlere şenlik oluyor. :bonuskafa
ama cidden çok tehlikeli haydi arabayı geçtim insana çarpma durumunda allah muhafaza..
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2015, 00:46:41 »
allah korusun bir insana carpsa  o celik bari görür  gotunde

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi