Konu: Lise öğrencisi çakıl taşıyla arabamın üstüne isimler yazdı  (Okunma sayısı 5161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #30 : 27 Mayıs 2015, 12:06:19 »
Benim arabama kapalı güvenlikli otoparkta vurup kaçtılar hemde iki kez. Bu adamlıkla alakalı birşey Maalesef kendi özel garajın olmadığı sürece bunları yaşıyorsun.

Kendimize ait özel garajımız olmadıgı surecede bu sorunları yasıyacagız maalesef Tekrar gecmıs olsun...

Aslında bizim apartmanın ufak bir otoparkı var ancak giriş çıkışı biraz zaman aldığı için aracı sık kullandığımda hep oraya koyamıyorum. Ve yakınlarda özel bir kapalı otopark ta var ve ona giriş çıkış falan cok rahat geçen sene bir iki ay oraya bıraktım ancak orada da dediğin türden sorunlar var aracın sağ arka çamurluğunda yüzeyden yalayarak sürtmüş biri, yani boya gitmedi ancak yüzeyi çizikli duruyor ilerde fazlası da olabilir diye oraya da sürekli bırakmak istemiyorum. Aslında 2 araçlık para verip orada bıraksam nihai çözüm ki bu sorunlar devam ederse belki öyle de yapacağım.

banada öyle seneler önce sitenin içindeki açık otoparkta 13 yaşında ki velet pejoma çarpmıştı annesi de karşıdan izliyor sonrada hiç bişey olmamış gibi anneside o yaşta çocuğun kullandığı arabaya binip gidiyorlar. arka tamponun köşesini gövdeden ayırmıştı , neyseki alt katta oturan komşular sesleri duymuşlarda güvenliğe haber verdiler.
polis çağırdım ettim anasını ağlattım orda çocuğun şikayetçiyim diye acayip bi göt korkusu olmuştu annesinde ama ona rağmen şerefsiz bi özür bile dilememişti sanki 13 yaşındaki çocuğun trafiğe çıkması çok normal bişeymiş gibi çok ayar olmuştum...
genel olarak söylüyorum şimdiki çocukların gerçekten bir kabahatı yok,tüm kabahat anne babaların umarsızlığından, doğruyuo sokağa atıyo , doğruyo sokağa atıyo..
5 yaşındaki velet sitedeki çiçekleri koparıyo annesi arkadaşlarıyla sohbet muhabbette güvenlik gidiyo yanına yapma etme diye çocuk ; sana ne senin de paranı çiçeğinde parasını babam veriyor sen ne karışıyorsun diye üç beş kuruşa asgeri maaşla çalışan 35-40 yaşındaki güvenliğe dayılanıyor.
anasıda karşıdan bildiğiniz izliyor.
şimdiki çocuklara hiç bir şekilde milli değerler anlatılmıyor , yapılmaması gerekenler söylenmiyor sonrada ileride bu çocuklar büyüyünce + 18 olduklarında s.kleri t..şaklarına denkmiş gibi takılıyolar böyle ortalarda..

Olayları ibretle okudum. Ülkedeki eğitim yetiştirme sorunları pek konuşulmuyor ancak durum kötü. Anneler ayrı, babalar ayrı yanlışlar içersinde. Olayın bir de evlilik - boşanma açısından da yönü var ki, herşey çok gelişti denilen şu zamanda ortalık boşanmış insan kaynıyor. Bursa'da boşanmış  bir bayan ark var (aramızda özel birşey yok sadece ark) cocugu yetiştirmekten bildiği tek şey Bursa'daki en pahalı özel koleje göndermek onun için nerdeyse yemeyip içmeyip tüm maaşını ve gelirini kolejin taksidine yatırıyor. Şimdi bu olayın topluma 0 faydası var bence. Bir tarafta senede 50,000TL özel kolej diğer yanda boşlanan devlet okulları. Olay biryerden bir şekilde patlayacak. Birgün o bayana öyle yapmasını eleştirdim net şekilde ve cocukların eğitimi herşeyden önemli ne diyosun sen diye bana acayip kızdı ki öyle birinden beklenen karakter de o olurdu zaten 2-3 senedir samimiyeti kestim. Bursa'da çok şey yaptığını zanneden fakat aslında yanlışa giden yığınla anne var bence. Amerika gibi herşeyin özel olduğu ülkede bile lise düzeyleri devlete aittir ve hepsinin standardı eşit yüksekliktedir. Ardından takip eden Japonya ve Almanya'yı anlatmaya zaten gerek yok, ilk orta lise dönemlerinde her kişi en iyi eğitim öğretimi görür. Türkiye olarak bu açıdan durum aslında fiyasko ancak medyanın derdi başka..

Senin aracın tamponunu indirecek kadar carpan anne tam zeytinyağlık yapmış. Görevliye konuşan o ufaklığı konuşurken duysam dayanamazdım herhalde.

Geçmiş olsun Allah iyi sabir vermiş size gerçekten. Benimde araçim daha Bin km iken çizilmişti sokağımda düşmanlar tarafindan ama kamera yoktu kurtarmişti paçayi halen onun kini öfkesi siniri vardir bunları görünce ağız yüz dağıtasim geliyor. Ya bir insan neden başka bir insanın arabasina zarar verir anlamiyorum ya biz otoparka parkederken bile dikkat ediyoruz aman kapıyi acicaz ama yandaki arabaya değmesin diye elimizi koyan insanlariz başkası hangi sıfatla hangi şahsiyetle bunları yapıyor anlamiyorum amk hiç mi aile terbiyesi almadin hiç mi görgü kurallarin yok.

Bazı insanların temiz güzel şeylere allerjisi oluyor işte. Çakıltaşı olayının olduğu gün öğlen arasında öğrencilerin yüzlercesi geçti sokaktan, benim pencere açık sadece şu kelimeyi defalarca duydum: 4 "4 kapı o" iyi bak olm 4 , 4 kişi alıyo o olm ,4 ,4 ... .) dikkatim dağıldı o kadar 4 duymaktan. ancak çizik veya müdahale yok konuşuyorlar sadece, işime devam ettim.

Sabrımın sebebi aslında Mayıs sonu öğrenciler tatil moduna girmiş sakindirler diye düşünerek te bıraktım aracı. Bu öğrenciler okulların ilk aıldığı Ekim Kasım gibi felaket azgın oluolar o aylarda h.içi kesinlikle bırakmıyorum. Ancak mayıs ta da tatlı tatlı yapıolar bişeyler işte.

valla bize çocukken anamız babamız devamlı yapma oğlum etme oğlum derdi. şimdiki anne babalar yapsın oğlum nolcak dünyaya bi daha mı gelecek durumunda
 aynen öyle avm otoparklarında sürekli kolon kenarı kolluyorum, en basiti dün gittiğim spor salonu avm içersinde ve güvenliklerin çoğu beni ve arabalarımı tanıyor 2 arabalık 2 kolon arasına koydum sağımdaki arabanın şoför kapısı sırf benimkine çarpmasın diye soldan neredeyse sıfır gibi yanaştım inerken binerken şekilden şekle girdim, güvenliğin demesi ;  abi sen böyle dikkat ediyosun vs.de yine kapıyı açan açıyor pat küt diye kimse dikkat etmiyor az önce gözümün önünde oldu adam yanındaki arabanın kapısına vurdu ve sadece kendi arabasına baktı , bişey yok devam etti. diğer arabaya bakmamış bile suçlu olduğu halde.

sırf o yüzden bazı AVM'lere gitmek istemiyorum, ağzına kadar dolu otoparklar yer bile bulamıyorsun bazen. Bursa'da IKEA'nın bulunduğu AVM o açıdan iyi hiç aracın olmadığı geniş park alanları var rahat oluyor. Paket hamburger alacağım zaman banko oraya gidiyorum, iyi hamburger yapan yerler de orda .) Diğer yerlerde ben de kolon kenarlarına yanaşıyorum hep.

Sabır... Mantık... Akıl... Gecmis olsun..

Teşekkürler. dediğin gibi sabrımı kullanarak olayı en sorunsuz şekilde atlattım. Aslında sorun baştan belli , bu arabayı sokakta bırakmamak gerekiyor.

Bu cocuk yetistirme mantigini ne yazikki 70 80 kusagi insanlari oturtamamis durumdalar. Cocuklarin cogu aile terbiyesinden uzak,  toplum davranisi bilinci hicbirinde yok nerdeyse. Ben gormedim en iyisini cocugum gorsun, cocugum hicbiseyin eksikligini yasamasin derken cocuklari resmen arsizlastirip simarikligin sinirlarini zorlatiyorlar. Benim yanima gelenler evde kolay kolay simaramiyorlar , ailemden paparayi yiyorum genelde ama geldiklerinde de kicimin dibinden ayrilmiyor veletler. Cocuga cocuk gibi degil de adam gibi muamele etmek gerekiyor bazen. Bagirilacaksa bagirilicak, durmasi gerektigi yeri ogrenecek cocuk. Ben babamdan bugune kadar 1 kere tokat yedim onda da refleksti zaten haketmistim ama anamdan yedigim dayagin hesabini unuttum :bonuskafa cocugu bi sekilde hizaya sokmayi bilmek gerek. Simdiki cocuklar en ufak seyde depresyona giriyor. Kaybetmeye tahammulleri yokk. Biz misketlerimizi kaybettigimizde , maci kaybettigimizde ya da sinavdan kotu aldigimizda hic bunalima girmedik, uzulduk ama normal davrandik. Ne b.k varsa bu nesilde en ufak seyde bunalima, depresyona giriyorlar :bonuskafa buyudugunde ayaklari yere basamayacak olan bu yeni nesil veletlerle sonumuz ne olacak cok merak ediyorum.

Oldukça doğru şeyler. en taşfırın erkekler dahi cocukları oldu mu polianna gibi oluyorlar erkekliğe de yakışmıyor. Önceki nesillerde babalar böyle değildi Bir de otobüs ve metrolarda cocukları aşırı bağırtıyorlar ki o zamanlar da çekilmez oluyor ben bir ara sürekli istanbula gidip geliyordum IDO deniz otobüsünde cocukların bağırmasını susturmayan velilerle tatrışmalarım olmuştur, o durumlarda veliler hemen mağdur ayaklarına yatıolar beni "ne kadar anlayışsız adam" diye suçluyorlar ancak ben altta kalmıyorum bastırıyorum ki o sırada zaten cocuk susuyordu, bağıramaz oluyordu. ancak her durumda cocuk terbiyecisi gibi ortaya da çıkmak istemiyorum bazen kulaklığımı takıyorum ki o zaman başka insanlar ayağa kalkıp susuturun cocugu diye benim yerime gerekeni yapıo .)

yapılacak en mantıklı hareket çocuğu yakalayıp polis çağırmak,
sonra ailesini de karakola çağırıp gözlerini korkutmak olurdu.
soğan cücüğü kadar çocuk,
dövsen dövülmez. suçlu duruma düşersin.
zaten o çocuk (normal bir aileye sahipse) karakola girince gt korkusundan arabanın yanına yanaşmaz bir daha.

işte o baya zaman alacağı için yapmadım pazartesi ve haftanın ilk günleri benim işler yogun oluyor. cuma olsa biraz daha iyi zaman ayırabilirdim o öğrencilere. Dediğin gibi dövmek başka sorunlara yol acacaktır. bir de cakıltaşı yüzünden de kurtardı. Çakı veya anahtarlık ucuyla yapsaydı o sağlam bahanem olurdu.

Turabı yine örf adet bılıyor serkan haksızlık edıyorsun bence...

Turabi dizisini tam hatırlamadım ancak dizilerin coğu felaket şu anda. hiçbirini izlemiyorum. Hepsi reklam amaçlı şeyler zaten.
Bursa

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2015, 12:20:36 »
spor araçları dışarda bırakmıcan abi.. affetmiyorlar.. artık 2 dk bile dışarda bırakmıom direk kapalıya atıyorum aracı.. bi ara sibop kapaklarımı çalıyorlardı.. şimdi etrafı bıçak gibi keskin sibop kapağı taktım... :) çıkarmaya kalktımmı direk el doğruyo.. :) kendi parmaklarımı bile kestim çıkartmaya kalkarken.. penseyle çıkartıon ancak..

Çevrimdışı Sedat39

• Harbour
  • Yer: Kırklareli
« Yanıtla #32 : 27 Mayıs 2015, 13:09:52 »
Araç Çizme durumu malesef arabalarımıza yapılan en büyük kötülük. Öncelikle iyi sabretmişsiniz. Daha önce benzer bi durum benim Başıma geldi. 2011 yılında golf arabam vardı. Çelik jantlarımın üzerinde krom sibop kapakları vardı. Maslaktan özellikle gittiğimde bulup almıştım. Sökülmesin diye de anahtarla sıkmıştım. Arabam Polis evinin yan kısmında park bölgesinde duruyordu. Bi gün Aracın başına geldim baktım sibop kapaklarını almışlar. Sonra kim aldı diye merak ettim polis evinin kamerasından görüntülere baktım. 4 tane 10-11 yaşlarında çocuk hızlıca bisikletlerle geliyor ve Aracın yanına bisikletleri atıp 4 ü birden sibop kapaklarını sökmeye çalışıyorlar. Bi süre uğraşıyorlar ve sökemedikleri kapaklar için tekrar bisikletlerine binip 5 dakika sonra anahtar pense vs gelip söküp kaçıyorlar. Videoyu bulabilirsem buraya yüklerim. Araçta çizik vs olmadığından uğraşmadım. Aynı konumda daha önce Jantımın iç ofsetinde çizik olmuştu. Yine kamera görüntülerinden baktığımda tanıdığım bi abi gelip ayağının altını jantın içine sürtüyor. (Krom Ofset kısmına) Kendisini bulup sebebini sordum ayağımın altındaki çamuru temizlemiştim kusura bakma dedi. Gülermisin ağlarmısın. Tekrar geçmiş olsun..

Sent from my iPhone using Tapatalk
(SOLD)
2012.. Fırtına maviii.. 160.. Manuel.. Panoramic cam tavan.. 18'' İnterlagos.. Bi xenon.. Ayna paketi.. Işık paketi.. Cruise control.. LLumar.. KW yay.. Tuning garage difüzör.. İskender Downpipe+Varex.. RSA Motorsports.. İtg Kutu İçi Filtre..

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #33 : 27 Mayıs 2015, 13:25:13 »
spor araçları dışarda bırakmıcan abi.. affetmiyorlar.. artık 2 dk bile dışarda bırakmıom direk kapalıya atıyorum aracı.. bi ara sibop kapaklarımı çalıyorlardı.. şimdi etrafı bıçak gibi keskin sibop kapağı taktım... :) çıkarmaya kalktımmı direk el doğruyo.. :) kendi parmaklarımı bile kestim çıkartmaya kalkarken.. penseyle çıkartıon ancak..

O bomba fikirmiş, kapakları keskin yapıp çıkarmaya calışınca eli kesmesi ancak ben ondan taksam ve birileri onları çıkartmaya çalışırken elleri kesilse bu sefer aklıma ilk gelen şey hıncını arabayı tekmeleyerek alabilir oluyor. İlk dediğin gibi dışarda hiç bırakmayacan, kesin çözüm o. Bu arada bu aynı sokakta benim sipop kapakları da calındı metal altıgen birşeydi. Sonradan gidip standart siyah plastik kapaklar taktım ne dokunan var ne elleyen.

Araç Çizme durumu malesef arabalarımıza yapılan en büyük kötülük. Öncelikle iyi sabretmişsiniz. Daha önce benzer bi durum benim Başıma geldi. 2011 yılında golf arabam vardı. Çelik jantlarımın üzerinde krom sibop kapakları vardı. Maslaktan özellikle gittiğimde bulup almıştım. Sökülmesin diye de anahtarla sıkmıştım. Arabam Polis evinin yan kısmında park bölgesinde duruyordu. Bi gün Aracın başına geldim baktım sibop kapaklarını almışlar. Sonra kim aldı diye merak ettim polis evinin kamerasından görüntülere baktım. 4 tane 10-11 yaşlarında çocuk hızlıca bisikletlerle geliyor ve Aracın yanına bisikletleri atıp 4 ü birden sibop kapaklarını sökmeye çalışıyorlar. Bi süre uğraşıyorlar ve sökemedikleri kapaklar için tekrar bisikletlerine binip 5 dakika sonra anahtar pense vs gelip söküp kaçıyorlar. Videoyu bulabilirsem buraya yüklerim. Araçta çizik vs olmadığından uğraşmadım. Aynı konumda daha önce Jantımın iç ofsetinde çizik olmuştu. Yine kamera görüntülerinden baktığımda tanıdığım bi abi gelip ayağının altını jantın içine sürtüyor. (Krom Ofset kısmına) Kendisini bulup sebebini sordum ayağımın altındaki çamuru temizlemiştim kusura bakma dedi. Gülermisin ağlarmısın. Tekrar geçmiş olsun..

Benim 3 sene önce sokakta aynı konumda parkediliyken metal sibop kapakları calındı. yaz tatili dönemi old için sokakta bırakabiliyorum. aynı şekilde bisikletli 3 cocuk durup söktüler aracın diger tarafı duvara sıfır old için diğer 2 kapagı almadılar. görüntüler ve video ile Internetten polise başvurdum, bir yandan da kendimi garip hissettim tanesi 5 lira olan 2 şey için nitekim polis "sibop kapaklarına bakmıyoruz" diyerek yanıt döndü , olay tatlıya bağlandı .)

2. olay önemli, bizim sokakta bazen araçların yanında özelikle itişip kakışıyorlar ve birbirlerini araçlara dogru itliyorlar itleme esnasında dikiz aynaları kırılıyor bahane de "aramızda şakalaşırken oldu" oluyor. Bir keresinde biri diğerine karateci tekmesiyle uçtu, diğer bir cekildi tekme arabanın ön camurluğuna gelip olduğu gibi göçürdü. aralarında "camurluğu göcürdün lan" diyerek gülerek yollarına devam ettiler.
Bursa

Çevrimdışı Serkan

• Scirocco Gurusu
  • 34YGZ88
« Yanıtla #34 : 27 Mayıs 2015, 13:26:05 »
Turabı yine örf adet bılıyor serkan haksızlık edıyorsun bence...

Turabi örf adet mi biliyor?

bizim örf adette böyle şeyler yok.

Turabi dizi değil revivo abi survivordeki birisi.

Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #35 : 27 Mayıs 2015, 13:31:28 »

Survivor son kullanma tarihi çoktan geçmiş birşey zaten. Oradaki ünlü-gönüllü ayrımına ayrıca gıcığım.
Bursa

Çevrimdışı Lytic

• Transport
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #36 : 27 Mayıs 2015, 13:36:26 »
Neler anlatılıyor, en şanslı benim bu konuda heralde. Evin açık ama geniş bir otoparkı olmasının da bunda etkisi var tabi. Sokağa asla araba bırakmam.

Önceki aracımı 2,5 yıl kullanıp sattım üzerinde ne kapı izi ne de çizik vardı :) Apartmanda herkes aracım konusunda ne kadar hassas olduğumu bilir. Bu arabamı aldığımda da apartman toplantısına gidip yeni araba aldığımı, bu aracın tek kapı olduğunu dolayısıyla yanına yakın park edilince kapımı açamadığımı söyledim ;D Saolsun komşularımız çok anlayışlı şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. AVM'lere de sciroccoyla gitmiyorum.

Konu sahibine de geçmiş olsun diyorum. Fevri davranmadığı için de tebrik ediyorum.
2015 VW Scirocco 160 ps Man.

Fırtına mavisi, cam tavan, 18' Interlagos, bi-xenon, ayna paketi, geri görüş kamerası

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #37 : 27 Mayıs 2015, 13:39:12 »

Sent from my iPhone using Tapatalk
terbiyesizlik bence  bu yaptigi  insanlarda hiç akil mantik yok yahu ulan ayaginin camurunu niye ofsetli janta suruyon git kaldirim kenarinda temizle  ne bileyim yere sür ayagini

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #38 : 27 Mayıs 2015, 14:05:18 »
Neler anlatılıyor, en şanslı benim bu konuda heralde. Evin açık ama geniş bir otoparkı olmasının da bunda etkisi var tabi. Sokağa asla araba bırakmam.

Önceki aracımı 2,5 yıl kullanıp sattım üzerinde ne kapı izi ne de çizik vardı :) Apartmanda herkes aracım konusunda ne kadar hassas olduğumu bilir. Bu arabamı aldığımda da apartman toplantısına gidip yeni araba aldığımı, bu aracın tek kapı olduğunu dolayısıyla yanına yakın park edilince kapımı açamadığımı söyledim ;D Saolsun komşularımız çok anlayışlı şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım. AVM'lere de sciroccoyla gitmiyorum.

Konu sahibine de geçmiş olsun diyorum. Fevri davranmadığı için de tebrik ediyorum.

Benim araç aslında 4 kapılı. Arka 2 kapı gizli olduğu için 2 kapılı görünüyor. Sonuçta ön kapılar çok uzun değil o yüzden dar alanda çıkması genelde zor olmuyor.

Çakıltaşı çiziği olduğu için birşey yapmadım. Coğunluk, hemen herkes öyle birşey yapana dalardım falan diyor. Ancak işte her mekanın kendine göre şartları var, her istediğini yapamıyorsun. Çakıltaşı değil de, çakı falan çıkarıp onun ucuyla yazsaydı... o zaman  durum cok farklı olurdu. Yani beterin beteri ihtimalleri düşünerek te birşey yapmadım.

terbiyesizlik bence  bu yaptigi  insanlarda hiç akil mantik yok yahu ulan ayaginin camurunu niye ofsetli janta suruyon git kaldirim kenarinda temizle  ne bileyim yere sür ayagini

Orada amaç zaten aracı çizmek o da bahanesi. Bu vandalistler, hayatlarının tek büyük eğlencesi zarar vermek olduğundan bahaneyi de düşünüyorlar. Benim durumda "çakıltaşıyla arabaya ne yazı yazıyon" desem pis bir bahane duyardım büyük ihtimal. Belki o yüzden de hiç tartışma ve hareket yapmadan arabayı ordan almam iyi oldu kim bilir.
Bursa

Çevrimdışı Life

• Transport
  • Yer: BEYOĞLU
  • 34 FOL 74
« Yanıtla #39 : 27 Mayıs 2015, 15:50:37 »

Evet biliyor bayanlara olan saygısıda buda örnek , konu amacından sapmasın dıye detaylara gırmıyorum.

Scirocco'mu sokaga her bıraktıgımda başına birşey gelmemesi için dua edıyorum cunku yasadıgım mahallede buyuk park sorunu var iki defa çizdiler ve kimin yaptığını hiç öğrenemedim.

İnsanlarda öyle bir kompleks duygusu varki arabanı kıskanır çizerler , sevgilini kıskanır çizerler , yaşam tarzını kıskanır zarar verirler , iyi ozaman bende ferrari'si Porshe'si olan herkesin arabasını çizeyim bende yok diye.

Empati yapmayan insan karşısındakinin malına canına zarar vermek için 1 saniye bile düşünmez...

Çevrimdışı BB.

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
« Yanıtla #40 : 27 Mayıs 2015, 16:14:57 »
Türk televizyonlarının gördüğü en apaçi, en gereksiz adamlardan birinin de bu forumda övüldüğünü gördük ya vay halimize. İstediğimiz kadar yazalım herşey boş, güya düzgün bir ortam burası, burda bile kimler savunuluyor.

Çevrimdışı Life

• Transport
  • Yer: BEYOĞLU
  • 34 FOL 74
« Yanıtla #41 : 27 Mayıs 2015, 16:46:22 »
Türk televizyonlarının gördüğü en apaçi, en gereksiz adamlardan birinin de bu forumda övüldüğünü gördük ya vay halimize. İstediğimiz kadar yazalım herşey boş, güya düzgün bir ortam burası, burda bile kimler savunuluyor.

Burası forum değilmi düşüncelerimizi ifade edemiycekmiyiz? Abartmayalım bence arkadaşlar Bayanlara karşı saygılı dedim bu doğru olan birşey bunun dışında , Avukat değilim hayatımı bu şekilde kazanmıyorum bilginiz olsun yani...

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #42 : 27 Mayıs 2015, 16:57:15 »
Survivor 'da Nihat Doğan gibi laikliği ahlaksızlıkla eşit gören bir karakter vardı. Oysa ki laiklik bir devlet yönetim sistemidir, ahlak yönetimi değil ve Almanya, Japonya, Çin, Rusya, Kanada gibi en güçlü ülkeler laiktir ve o ülkelerde yaşayan Türk, Arap, Hintli, her milletten insanlar hayatlarından memnundur cunku ahlaklarını nasıl yöneticileceğini devlet belirlemez. Bugün laik Almanya'da yaşayan 3 milyon Türk'ün 1 tanesi dahi neden hiç Türkiye'ye dönmüyor Almanya'da kalan bir tanıdığım ağustos'ta buraya geldiğinde "Türkiye sadece yazın yaşanacak gezilecek bir yer" neden diyor bunları düşünmek gerekiyor. Acun, Nihat Doğan, Pascal Nouma, Bozok... bu gibi tipler düşünmez onlar rating oyuncuları.

Survivor , Futbol'un kadınların da seyredebileceği hale sokulmuş hali bence. Normalde tek saniye futbol seyretmeyen birçok bayan tanıdığım survivor'un her bölümünü seyrediyor ona dayanarak böyle bir saptamada bulundum. Bu arada Bozok, Dan Bilzerian'ın çakması .)
Bursa

Çevrimdışı Serkan

• Scirocco Gurusu
  • 34YGZ88
« Yanıtla #43 : 27 Mayıs 2015, 17:05:28 »
Burası forum değilmi düşüncelerimizi ifade edemiycekmiyiz? Abartmayalım bence arkadaşlar Bayanlara karşı saygılı dedim bu doğru olan birşey bunun dışında , Avukat değilim hayatımı bu şekilde kazanmıyorum bilginiz olsun yani...

büyüğüne saygısı olmayan adamın bayana gösterdiği saygı göstermelikdir.

herkesn saygı sevgi anlayısı farklıdır eyvalalh ama bazı şeylerde cok net... 1 tek özellikle adamı övmek diğer yaptıgı yanlsları kapatmak bizim toplumun bu ara en sevdiği en tuttugu sey bi cok olayda görüyorz son zamanlarda 1 tek hareketlik iyiliklerin diğer kötülükleri kapattıgını

Biz Kaybettik, Cennet Kazandı. Seni Çok Özlüyoruz Kubilay YILDIZ

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #44 : 27 Mayıs 2015, 17:44:19 »
büyüğüne saygısı olmayan adamın bayana gösterdiği saygı göstermelikdir.

herkesn saygı sevgi anlayısı farklıdır eyvalalh ama bazı şeylerde cok net... 1 tek özellikle adamı övmek diğer yaptıgı yanlsları kapatmak bizim toplumun bu ara en sevdiği en tuttugu sey bi cok olayda görüyorz son zamanlarda 1 tek hareketlik iyiliklerin diğer kötülükleri kapattıgını

Büyüğe saygı falan kalmadı artık toplumda.. Biz büyüklerimize saygı ve itaat ederek büyüdük.. Okulda öğretmenden dayak yedik eve geldik üstüne birde anamız babamız dövdü.. Mahallede büyükler maç yaptırmadı kenara çekildik, komşu anne ekmek almaya yoğurt almaya yolladı koşulsuz koşarak gittik.. Öyle öğretildi bize.. Şimdi kıytırık bir tatil köyünde dahi açık dondurma deepfreeze nin önünde boyu yaşı  yetmeyen bir ufaklık elde kepçe dondurma alayım derken dolabı kullanılmaz hale getirmekte ve uyarsan yapma yanlış desen anası babasıyla mahkemelik olursun o derece.. Bizim zamanımızda olacaktı ki babamız  o dondurma dolabına baş aşağı sokardı bizi :) değil başka bir amca teyzeye kalacak, çok büyük mahcubiyetti.. Şimdi çocuk genç ne olursa olsun hayat onların üzerine kurulmuş... Giyme giydir yeme yedir gezme gezdir kullanma kullandır... 40 yıl önce misketlerimiz, topumuz, bisikletimiz bizim için hayaldi.. Zor ulaşmıştık çok sever ve iyi kullanırdık.. Büyüklerimiz bize göre plan yapmaz, bize göre tatile çıkmaz, bize göre okul aramazdı.. Yine evde bize göre yemek pişmez, bize göre kıyafet alınmaz ne pişer ne alınırsa ona razı olurduk.. Aklımıza dahi gelmezdi bunu isterim demek... Adamı dümdüz ederlerdi.. :)
« Son Düzenleme: 27 Mayıs 2015, 17:51:33 Gönderen: ΤενҒіκ Έʀκ »