Konu: Lise öğrencisi çakıl taşıyla arabamın üstüne isimler yazdı  (Okunma sayısı 5410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Yer: Bursa
  • Mazda RX-8
« : 26 Mayıs 2015, 19:39:25 »

Video linki için tıkla: https://www.youtube.com/watch?v=InqZmoDRg5I

Yaz yaklaşırken arabayı daha çok kullandığım için sokağa park etmeye başladım fakat liseler henüz kapanmadığı için h.içi günlerde arabayı sokağa park edemez oldum. Sadece 1 gün bıraktım ve öğleden sonra arabanın etrafına kurulan öğrenciler kademe kademe niyetlerini gerçekleştirmeye başladı. Elindeki çakıl taşı ile arkadaşına şaka olsun diye isimlerini kaportaya yazdı. Ondan 5-10dk önce parmağı ile "i*ne faruk" gibi birşey yazmıştı. Orda oturan Superman tişörtlü arkadaşına şakaolsun diye. Supermanlı kalkıp i*ne kısmını eliyle sildi ve fakat sonra çakıltaşı faslına geçildi. Dikkat edilirse yazıya başlarken ayağı ile tampona basarak koluna destek yapmaya calışıyor ancak arabanın arka tamponu aşağı eğik old için tutamıyor, kol desteksiz şekilde başlıyor çizmeye. Güvenlik kamerası avi değiştirdiği için takılma var sonrasında birden geri çekiliyor çünkü o anda ben uzaktan kumanda ile kapıları açtım cıkan ses ile geri cekildi. Sonra da arabayı oradan çektim. Çekerken hala oradaydılar ancak birşey demedim veya yapmadım.

Ben arabayı çektikten sonra başka bir araç parketti Beyaz Kartal, saatlerce orda durdu yanından onca öğrenci geçti hiçbiri bakmadı bile, başka arabalarda da durum aynı bakan bile yokken benim arabayı park edince önünde durmalar, şakalaşmalar, isim yazmalar. Öylece bıraksam arabayı tekmelerler de.  Önceki sene aynı yerde arabanın kapısı tekmelenmiş halde bulmuştum...

« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 20:01:55 Gönderen: revivo73 »
Bursa

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2015, 20:37:27 »
Bazı insanlarda ne sabır var arkadaş...Konuyu okurken dellendim başıma gelse ve görsem yapabileceklerimden korktum.Madem ses etmeyeceksiniz hiç bakmayın arabanın sağına soluna.Boşuna sinir harbi oluyodur size

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • Yer: Zeytinburnu/İSTANBUL
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2015, 20:40:34 »
tapancamla pıçaamla çıkardım valla dışarı  :konudisi

Çevrimdışı pHenoL

• Int.Transfer
  • Yer: İstanbul
  • 34 VB 053
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2015, 21:01:06 »
Boşuna silah taşımayın demiyolar . Semt neresi
2015 Scirocco 1.4 TSI Dsg White

Çevrimdışı Silver Bullet

• Scirocco Gurusu
  • Yer: izmir
  • Esse est percipi
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2015, 21:02:41 »
3. Sayfalara haber olmak cok kolay memleketimde. Iyi sabir varmis sizde de valla sasirdim.
Downloading content... Please wait!

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2015, 21:06:48 »
bana olsa herhalde aşagi inip kafalarini o bagajda parcalardim it oglu itler, baya sabirliymişsiniz

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2015, 21:07:16 »
millette böyle servet düşmanlığı olup, don giyemeyip yapılan havaalanını alkışlamaya devam ederse, dikkat çeken arabanın vandalize olması normal iyi sabır varmış sizde tebrik ediyorum

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #7 : 26 Mayıs 2015, 21:23:46 »
Bunlar sizin gibi benim gibi normal yollarla doğmuyolar. Sıçıyolar bunları anaları aynen bir bok kadar pislik bi şekilde yaşıyolar sonra. Sorun bunlarda değil bunları dövsen kafasını kırsan eline hiçbişey geçmez sorun bunları büyüten o ebevrynlerde. Aysun kayacı doğudaki çoban ile benim oyum bir mi demişti de herkes ayağa kalkmıştı itiraz etmişti.  Belki bilinç ile söylemedi ama altında çok güzel bir mesaj yatıyor.  Şuursuz denyolar. Buna ek olarak bi ülkede fakir ile zengin arasındaki boşluk ne kadar çoğalırsa o kadar çok vandalizm olur.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2015, 21:35:31 Gönderen: Y.Headshot »

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı fatihkasap

• Int.Transfer
  • Yer: Tarsus - İstanbul
  • İnstagram: FATİHKASAP33
    • Sporcu ürünlerimiz için.
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2015, 22:40:02 »
Kardeşim sen nasıl bir şey yapmadın, helal olsun valla, ben olsam sanırım kafa göz kırardım, diğer dediğine gelince araç rx8 farkli geliyor, üzerine bide siyah, şerefsiz evlatları bunlar yaa. Geçmiş olsun...
160hp - salsa kırmızısı - manuel - BiXenon - interlagos - ayna paketi - cruise control - bluetooth

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #9 : 26 Mayıs 2015, 22:43:43 »
Görüntüler güvenlik kamerasından muhtemelen daha sonra görmüş olay anında görmüş olsa kışkışlar en azından göz göre göre izlenmez herhalde :(
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #10 : 26 Mayıs 2015, 22:53:08 »
Şu vidyoyu babasına izletsen oğlum geçen ay kahvede pişpirik oynadım bütün parayı kaybettim sana harita method defter almadım diye niye insanların arabasına yazı yazıyorsun ananı dövdüğüm gibi seni de dövecem şimdi gel lan buraya :bonuskafa

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #11 : 26 Mayıs 2015, 23:23:28 »
Bunlar sizin gibi benim gibi normal yollarla doğmuyolar. Sıçıyolar bunları anaları aynen bir bok kadar pislik bi şekilde yaşıyolar sonra. Sorun bunlarda değil bunları dövsen kafasını kırsan eline hiçbişey geçmez sorun bunları büyüten o ebevrynlerde. Aysun kayacı doğudaki çoban ile benim oyum bir mi demişti de herkes ayağa kalkmıştı itiraz etmişti.  Belki bilinç ile söylemedi ama altında çok güzel bir mesaj yatıyor.  Şuursuz denyolar. Buna ek olarak bi ülkede fakir ile zengin arasındaki boşluk ne kadar çoğalırsa o kadar çok vandalizm olur.
aysun kayacıya katılmamak elde değil :/

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2015, 00:58:28 »
tapancamla pıçaamla çıkardım valla dışarı  :konudisi

Olay sabit mekanımızda oldunca tam istediğin şeyleri de yapamıyorsun işte. Birşeyler yapsam bu sefer 3değil 10 kişi gelebilirler. aracı orda veya başka yerde görseler tekme atarak farlarını kırarak intikam alabilirler. o yüzden çakıltaşı çiziğiyle atlatıp sessiz kalmayı tercih ettim. Böylelikle bu yarı-vandalistlere biraz pay da vermiş oldum ancak o da mecburen.

Bazı insanlarda ne sabır var arkadaş...Konuyu okurken dellendim başıma gelse ve görsem yapabileceklerimden korktum.Madem ses etmeyeceksiniz hiç bakmayın arabanın sağına soluna.Boşuna sinir harbi oluyodur size

Ya sonradan park yerine cektim, çizdiği yeri sulu süngerle temizleyip baktım pasta cila düzeyinde çizik boyaya kadar girmemiş ki kamerada da zaten o kadar bastırarak yapmadığını gördüm zaten o yüzden de çok birşey yapmadım sonuçta 18- çocuklar bir de. ancak her halukarda çakı veya anahtarlıkla yapsaydı o zaman kesin dalardım veya başka birşeyler yapardım. Cakı ucunun boyaya hatta kaportaya girmemesi mümkün değil.

Boşuna silah taşımayın demiyolar . Semt neresi

Bursa Osmangazi Mh. Bursa'nın en eski ve tarihi mahallesidir. Bu tür öğrenciler yakışmıyor böyle güzel ve tarihi mekanlara ancak yapacak çokşey yok cunku bunun gibi saysan belki yüzlerce çıkar.

3. Sayfalara haber olmak cok kolay memleketimde. Iyi sabir varmis sizde de valla sasirdim.

İşte o ihtimalleri de düşünerek birşey yapmadım olayı en kavgasız gürültüsüz halletmeye calıştım aldım arabayı ordan gözden uzak otoparka çektim. Ha otoparka park etmesi çıkarması zor oluyor belki ama h.içi öyle olacak artık.
bana olsa herhalde aşagi inip kafalarini o bagajda parcalardim it oglu itler, baya sabirliymişsiniz

ilk akla gelen şeyler öyle oluyor da işte, bazı şeyler frenletiyor insanı. bir de ilk gönderimde son cümlemde tam yazamadım 2 sene önce aynı yerde arabanın sürücü kapısı tekmelendi, boyayı kaldırmadığı için yaptırmadım göçüğü hala duruyor.  O türde şeyler de görüdüğü için benim araba bu çakıltaşı olayında adalet duygumu da kullandım bu cocugu dövsem veya başka bişi yapsam, kapıya tekme atanın da acıını cıkartmam gibi olurdu ki o beni de tatmin etmezdi aslında. Kapıya tekme atana öyle yapmak isterdim kafasını bagajda parçalamak gibi.

millette böyle servet düşmanlığı olup, don giyemeyip yapılan havaalanını alkışlamaya devam ederse, dikkat çeken arabanın vandalize olması normal iyi sabır varmış sizde tebrik ediyorum

Olayın çıkış noktası o zaten. Velisi öğretmeni ve nihayetinde devletin boşladığı insanlar bunlar aslında.Aynı olay almanya da olacağını mesela, hiç zannetmem cunku orada veli, öğretmen ve devlet öğrencilere tam imkanlar sağlıyor  Fakat buna rağmen 1 milyon lirata mercedes alıp gezenlerin olduğu ülkede benim gii normal vatandaşın arabasına kast etmek yine ayrı bir adaletsizlik. ancak yine de tam birşey yapamıyorsun. arabayı kaldırdım oradan sorunu böyle yine kendim aşmaya calışıyorum.

Görüntüler güvenlik kamerasından muhtemelen daha sonra görmüş olay anında görmüş olsa kışkışlar en azından göz göre göre izlenmez herhalde :(

.) yok ya. aslında olayı an be an izledim. cakıltaşından önce araç üstündeki toz üzerine parmağı ile isimler yazdı o andan itibaren izlemeye aldım. parmakla yazmak kabul edilebilir hatta lise öğrenci normal diye düşündüm ancak cakıltaşı ile devam edince olayı sessizce önledim.

Şu vidyoyu babasına izletsen oğlum geçen ay kahvede pişpirik oynadım bütün parayı kaybettim sana harita method defter almadım diye niye insanların arabasına yazı yazıyorsun ananı dövdüğüm gibi seni de dövecem şimdi gel lan buraya :bonuskafa

Sorun aslında çok büyük bir sorunun sadece görünen yüzü. Bizim mahallede birçok araba daha ne şekillerde hasar görüyor. cocuklar velilerinden gördüğü berbat muamelenin acısını çıkarıyor.

İşte o yüzden 18- bu gençlere de cok kızamıyorum. Aslında genç insanları ben cok severim de şakalı sohbetler yaparım.  Hal böyleyken onları dövmem veya başka birşey yapmam, günün sonunda beni de üzerdi. İnsan tam ne yapacağını kestiremiyor. Yukarda yazdığım gibi "çakıl taşı" olduğu için  bombanın pimini çekmeden en sessiz gürültüsüz şekilde olayı bertaraf ettim.

Oy konusuna gelince, kaç milyon 40 - 45 milyon kadar seçmen her biri oyu ile kaderimizi tayin ediyor, olayın vahameti cok daha geniş.

Sonuçta arabanın arkasında bir pasta cila ile giderilebilecek derinlikte isimler yazılı duruyor. farlara dokunmadılar, farlara da yönelebilirdi elinde o taşla ve o zaman sorun da derinleşebilirdi, aklıma hemen Mazda'nın pahalı yedek parçaları ve ne yapacağım gelirdi. Bir de tampona ayağını koyarken tekme şeklinde de koymadı,  orada tekme atsa durum yine farklı olabilirdi, olayı sınırdan kurtardı yani .)
Bursa

Çevrimdışı Onur AKMEŞE

• Transport
  • 34 GT 9999
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2015, 01:17:46 »
bnmde sürekli type-r sticker larım ve renkli lastik sibop kapaklarım çalınıyordu artık deli olmuştum ve kaldığım apartmana kamera bağlanması için ısrar ettim ve bağlandı çocuklar çalıyorlarmış.kendimde askeri personelim polis çağırdım kamera kayıtlarından çocukları ffalan buldurdum ortalığı karıştırdım o saatten sonra hiç kimse aracıma dokunamadı.çocuğun velisi de çok korktu ifade falan verdirttim sonra şikayetimi geri aldım ama soğuk terler döktürdüm yani..yerinizde olsam bende polis güvenlik kamerası falan ortalığı karıştırırdım.
dışarılarda iken 3 kuruş paraya kıymayıp aracı otoparka koymuyoruz sonra aracın başına gelince araca dayanıp kotunun arkasındaki demir parçayla çizenmi ararsın,dönerken tamponu bilmem nereyi çizip geçenmi ararsın,park etmeye çalışan bayanın tampona yaslayıp esnettiğinimi ararsın , jantına işeyen köpek  :bonuskafa , balkonda sigara içen dayının cuarasının izmaritinin silecek fitilini yakması , bu ssaatte aklıma bu kadar geliyor :) bidaa dışarı bırakmıcam arabayı   :-X
sizin apartmanın kapalı garajının olmaması şanssız bi durum.normal bi passatınız vs olsa kimse karışmaz :/ rx-8 etiket araç malesef  :bilmem

Çevrimdışı revivo73

• Transport
  • Mazda RX-8
« Yanıtla #14 : 27 Mayıs 2015, 01:34:16 »
bnmde sürekli type-r sticker larım ve renkli lastik sibop kapaklarım çalınıyordu artık deli olmuştum ve kaldığım apartmana kamera bağlanması için ısrar ettim ve bağlandı çocuklar çalıyorlarmış.kendimde askeri personelim polis çağırdım kamera kayıtlarından çocukları ffalan buldurdum ortalığı karıştırdım o saatten sonra hiç kimse aracıma dokunamadı.çocuğun velisi de çok korktu ifade falan verdirttim sonra şikayetimi geri aldım ama soğuk terler döktürdüm yani..yerinizde olsam bende polis güvenlik kamerası falan ortalığı karıştırırdım.
dışarılarda iken 3 kuruş paraya kıymayıp aracı otoparka koymuyoruz sonra aracın başına gelince araca dayanıp kotunun arkasındaki demir parçayla çizenmi ararsın,dönerken tamponu bilmem nereyi çizip geçenmi ararsın,park etmeye çalışan bayanın tampona yaslayıp esnettiğinimi ararsın , jantına işeyen köpek  :bonuskafa , balkonda sigara içen dayının cuarasının izmaritinin silecek fitilini yakması , bu ssaatte aklıma bu kadar geliyor :) bidaa dışarı bırakmıcam arabayı   :-X
sizin apartmanın kapalı garajının olmaması şanssız bi durum.normal bi passatınız vs olsa kimse karışmaz :/ rx-8 etiket araç malesef  :bilmem

Olay olurken binanın en üst katında olduğum için de hemen aşağı inmedim,kahvemi yudumlayarak seyrettim bir süre ne olacak diye. Tamam çakıştaşı ile cizmek dahi adli vaka olabilir ancak pazartesi tam iş günü, olayı en az sorun ve zaman kaybı ile atlatmayı da istiyorum o yüzden ve birşey daha, görüldüğü gibi öğrenci sadece arka bagaj kapagı üzerinde calışıyor .) arka yan camurluklar gibi ana gövdeye bağlı parçalarda da aynı şeyi yapacak olsa o zaman durum kesin farklı olurdu. Cunku hep şunu düşünürüm oralarda boya ezilse yeniden boyanması daha teferruatlı daha zor. Bir de camlara, lastiklere ve farlara da ilgi göstermedi oralarda yapılacak hareketler de patlamama yol acabilirdi. Bazen suçlular "iyi halden" serbest bırakılır ya o 3-4 saniyelik değerlendirme anımda ben de öyle yaptım.

Araca hiçbir aksesuar , sipop kapağı dahi takmıyorum jantlar egsoz herşeyi fabrika çıkış. Ancak yine de sokakta biraz dursun etrafında her türden kişi dolaşmaya başlıo, öyle bir dert.
Bursa