Konu: Bir roccoyu daha kaybettik.  (Okunma sayısı 4999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #75 : 05 Nisan 2015, 20:11:58 »
Ben trafikte normal giden bi 500 HP görmedim daha Türkiye'de. Mesela dün akşam Ankara'da kırmızı ve siyah 2 tane GTR R35 gazlıyolardı önlü arkalı. 550 HP'lik bunlar??? Aynı ülkeden mi bahsediyoruz?
GTR artık apaçi Arabası ondan o gördüklerinde apaçi ;)
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı brk

• Scheduled
  • *
  • Sci the Rocco
« Yanıtla #76 : 05 Nisan 2015, 20:23:29 »
500 hpl lik aracı bir insan niye alır ? Ya araba konusunda bilinçsizdir pahalı tek kapı arabaya bineyim diye alır ya da zaman zaman gazlamak için alır. Burda yaptığınız tartışmalar çok saçma arkadaşlar kimse sütten çıkma ak kaşık değil nihayetinde. 500 hp lik aracı şehire çıkarıyosan emin ol ki o adam zaman zaman gazlıyodur. Makas atmıyordur belki ama geceleri rolling yapıyordur belki bu çok mu masum bişey mi ya o anda karşıdan karşıya bir yaya geçse hadi atıyorum bir köpek geçse ve öldürsen? Sonuçta bir canlı ölmüyor mu ? Arkadaş bence kendi ifade edememiş ama sonuçta hızın ve kanunun gösterdiği limitlerin dışına çıkmak herdaim suçtur. Burda önemli olan alkollü araba kullanmamaktır tartışmanızın bi manası yok
Anlattıklarım yanlış anlaşılmış olabilir, bende de anlatım hatası olabilir ama anlatmak istediğim bu evet. 500 HP lik bir aracı alan adam bu 500 HP yi kullanmak için alır kaputun altında yatırmak için değil. Bu yüzden diyorum aslında stock 160'lıklar bile trafik için ciddi derecede potansiyel tehlikeli araçlar diye ama dalga geçiyorlar. Geçsinler ama sorun değil. Tek derdimiz bu olsun.
~Lìfe ìs Sìmple ®

Çevrimdışı ......

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #77 : 06 Nisan 2015, 12:03:08 »
Anlattıklarım yanlış anlaşılmış olabilir, bende de anlatım hatası olabilir ama anlatmak istediğim bu evet. 500 HP lik bir aracı alan adam bu 500 HP yi kullanmak için alır kaputun altında yatırmak için değil. Bu yüzden diyorum aslında stock 160'lıklar bile trafik için ciddi derecede potansiyel tehlikeli araçlar diye ama dalga geçiyorlar. Geçsinler ama sorun değil. Tek derdimiz bu olsun.
yazmayım dedim ama dayanamadım bak kardeşim bir noktada anlaşmamız lazım kimse senle dalga geçmiyor yada kimse senin dediklerine katılmıyor değil. ben de dahil olmak üzere burada ki herkes zaten kural dışı şeyler yapıyoruz ama yapmak ayrı bir şey birde (bak burası tamamen senın cümlelerin) altında bilmemne var die bunu kendine hak görmen ayrı birşey. yani sen yazdın ya "Scirocco dediğiniz araç performansı ve yol tutuşuyla ünlü bir araç. Bu arabayı alan herkes hız yapıyor, herkes viraja hızlı giriyor, herkes sert ya da yumuşak makas atıyor. Herkesin aracı alma sebebi belli" bir aracı alma sebebin yol tutuşu iyi diye olabilir performansı iyi olabilir ama sen diyorsunki eleştirmeyelim nasıl böyle birşey eleştirilmez. bak ben gönül rahatlıyla eleştiriyorum çünkü ben aracımı kullanırken şehir içinde makas atmam hatta soldan yavaş giden araca 30 40 kere sellektör yaptıktan sonra sağından geçerim ben bu arabayı tipini sevdim diye aldım mod. rolling için yaptım (yağıza katılıyorum bu bile yanlış benide eleştirenler oluyor ve dibine kadarda haklılar) ama diyemiyorum ki ben kardeşim ben bu aracı aldım hakkımdır diye . neyse önemlideğil burada olması gereken sen kendimi yanlış ifade ettim kusura bakmayn demen konu kapanır kımsenın sana garezi yok yanlış bir kelime kullandın o eleştiriliyor bence konu kitlensin ya

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #78 : 06 Nisan 2015, 16:17:59 »
GTR artık apaçi Arabası ondan o gördüklerinde apaçi ;)

GTR benim arabam :) ApaçÇÇe Dedirtmem ulee

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #79 : 06 Nisan 2015, 16:20:26 »
Gerçekten öyle ama abi bir çoğu gitmiyor bile artık 2 kere launch yapıyorsun şişiyor kalıyor :D
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #80 : 06 Nisan 2015, 16:29:00 »
arkadaşlar hepimiz zamanında saçma hareketler yapmışızdır önemli olan ders alıp tekrarlamamak, lütfen kimse kimseyi yargılamasın evet makas atmak salaklıktır cahilliktir, viraja 50 değilde 90 la girmek dangalaklıktır, gece yarısı 4 şerit yol bomboş diye rolling yapıp 240 a kadar basmakta tehlikelidir, nasıl makas atarken kaldırımdaki masum çocuğu öldürme riski varsa 240 la giderken lastik patlatıp yandaki arabaya çarpıp kendini ve arkadaşını da öldürme riski vardır. 0-100 yaparken de kaza riski vardır, ölmek için sabit bir cisime 60 la çarpmak yetiyor diye biliyorum. . isterseniz hiç hız yapmayın hep 50 ile gidin ama öndeki araçla mesafeyi korumazsanız ani frende öndeki arabaya arkadan çarpıp arka koltukta kundaktaki bebeği öldürme riskiniz de vardır. sonuç olarak demek istediğim kuralların tamamına uyulmadığı zaman kaza riski ölüm riski öldürme riski her zaman vardır. Burda önemli olan tek konu alkollü araba kullanmamaktır. lütfen trafikte tehlikeli araç kullanmayın çıkın piste hepimiz çalışan parası pulu gücü olan insanlarız, yardırın pistte dip gaz virajları kayarak dönün ister. çünkü pistte kendinizden başka zarar verebileceğiniz kimse yoktur.
hayat risklerle doludur lütfen ne olursa olsun riske girmeyin ve pişman olacağınız şekilde araç kullanmayın. herkesi öperim saygılar.
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı omerta

• In Production
  • **
  • Yer: BaLıKeSiR
« Yanıtla #81 : 06 Nisan 2015, 20:18:02 »
Offfffff  :kafaat :kafaat

Bir kaç gündür foruma giremiyordum yeni gördüm

Konu başlığını görünce çok üzüldüm ama devamını okuyunca bir nebze rahatladım

Çok kötü dağılmış araba neyse arkadaş allahtan sadece bir kırıkla atlatmış

Çok geçmiş olsun

Red Hot Chili Rocco

Çevrimdışı AYKUT

• In Production
  • **
  • Yer: Denizli
« Yanıtla #82 : 07 Nisan 2015, 09:04:55 »
arkadaşlar hepimiz zamanında saçma hareketler yapmışızdır önemli olan ders alıp tekrarlamamak, lütfen kimse kimseyi yargılamasın evet makas atmak salaklıktır cahilliktir, viraja 50 değilde 90 la girmek dangalaklıktır, gece yarısı 4 şerit yol bomboş diye rolling yapıp 240 a kadar basmakta tehlikelidir, nasıl makas atarken kaldırımdaki masum çocuğu öldürme riski varsa 240 la giderken lastik patlatıp yandaki arabaya çarpıp kendini ve arkadaşını da öldürme riski vardır. 0-100 yaparken de kaza riski vardır, ölmek için sabit bir cisime 60 la çarpmak yetiyor diye biliyorum. . isterseniz hiç hız yapmayın hep 50 ile gidin ama öndeki araçla mesafeyi korumazsanız ani frende öndeki arabaya arkadan çarpıp arka koltukta kundaktaki bebeği öldürme riskiniz de vardır. sonuç olarak demek istediğim kuralların tamamına uyulmadığı zaman kaza riski ölüm riski öldürme riski her zaman vardır. Burda önemli olan tek konu alkollü araba kullanmamaktır. lütfen trafikte tehlikeli araç kullanmayın çıkın piste hepimiz çalışan parası pulu gücü olan insanlarız, yardırın pistte dip gaz virajları kayarak dönün ister. çünkü pistte kendinizden başka zarar verebileceğiniz kimse yoktur.
hayat risklerle doludur lütfen ne olursa olsun riske girmeyin ve pişman olacağınız şekilde araç kullanmayın. herkesi öperim saygılar.

Ne de güzel anlatmışsın :) :alkis
Scirocco 2011-2013
3.20d Mpack 2014-....

Çevrimdışı Nuri

• In Production
  • **
« Yanıtla #83 : 07 Nisan 2015, 09:45:21 »
Geçmiş olsun Rabbim kimseye kaza bela vermesin.
jedes gute hat einen preis...

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #84 : 07 Nisan 2015, 11:38:06 »
her dediğine katılıyorum:) fakat pistte kendinden başkasına zarar verebileceğiniz kimse olmaması için :) koca pistte tek başına dolanması demektir , bende pistte tek başına yardıran pek görmedim , ayrıca hayat bir risk , alköllü yola çıkmayın karşı tarafı tehlikeye atmayın diyorum ben sadece , pist olayına bakarsak pistlerdede can veren sporcu çok maalesef
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 11:40:34 Gönderen: Erkan »