Konu: En performanslı ampul takımı - referans fotoğraflar  (Okunma sayısı 8475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BugraGundogan

• Transport
  • Yer: Istanbul
  • Seyyah
« Yanıtla #120 : 13 Şubat 2016, 09:36:44 »
Sisleri beyaz yapma amacınız nedir?

sisler açık gezmek ?
KotuRoccoTSI

Powered By;
RSA Motorsport
OpelTech Service
The-Tuning
Detailworks Premium Car Care

Çevrimdışı berkecelik

• Int.Transfer
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #121 : 14 Şubat 2016, 07:53:18 »
RSA Motorsports

RIP 35 FH 778 :(

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
  • Yer: Ahmet Mekik - Bursa
  • 2013 160PS M+İnterlagos+Cam T+Bixenon+Ayna&Işık
« Yanıtla #122 : 14 Şubat 2016, 13:12:23 »
Sisleri beyaz yapma amacınız nedir?

sisler açık gezmek ?

sisler açık gezerim ya da gezmem mevzu o değil arkadaşlar..dönüşlerde de sisler yanıyor bixenonla beraber sarı yanmasını istemiyorum,ha canım ister sisleri süreklide yakarım.. ;) marka önerisi sordum iki seçenek sundum amacımı sorumda yazmıştım, aslında bunu da düşünmenize gerek yok neden istediğimi anlıyorsunuzdur.. marka önerileri yapılsa daha makbule geçeçek beyaz yapmak basitlik mi geliyor anlamıyorum..konuyu başından itibaren okudum bunu ilk yapmak isteyen ben değilim garip gelmesin sizlerede..Konu tarihinden bu yana süre geçmiş o dönemden bu yana forumda tecrübe eden başka arkadaşlar varsa halen sorum geçerli..

-Philips Crystal Vision HB4 4300K 60W
-Osram Night Breaker Unlimited HB4 4000K 51W

« Son Düzenleme: 14 Şubat 2016, 13:27:36 Gönderen: mekik »

Çevrimdışı kadir269

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #123 : 14 Şubat 2016, 14:40:02 »
Osram iyi abi xenonun rengiyle yakın birbirine
Sonra durdum ve dedim ki ona yürü badanaçç çektirmeye gidiyoruz :D

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
« Yanıtla #124 : 14 Şubat 2016, 18:46:24 »
Osram iyi abi xenonun rengiyle yakın birbirine

Teşekkür ederim  ;)

Çevrimdışı berkecelik

• Int.Transfer
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #125 : 16 Şubat 2016, 00:53:41 »
sisler açık gezerim ya da gezmem mevzu o değil arkadaşlar..dönüşlerde de sisler yanıyor bixenonla beraber sarı yanmasını istemiyorum,ha canım ister sisleri süreklide yakarım.. ;) marka önerisi sordum iki seçenek sundum amacımı sorumda yazmıştım, aslında bunu da düşünmenize gerek yok neden istediğimi anlıyorsunuzdur.. marka önerileri yapılsa daha makbule geçeçek beyaz yapmak basitlik mi geliyor anlamıyorum..konuyu başından itibaren okudum bunu ilk yapmak isteyen ben değilim garip gelmesin sizlerede..Konu tarihinden bu yana süre geçmiş o dönemden bu yana forumda tecrübe eden başka arkadaşlar varsa halen sorum geçerli..

-Philips Crystal Vision HB4 4300K 60W
-Osram Night Breaker Unlimited HB4 4000K 51W

Sis farlarının rengini değiştirmek nadir de olsa sisli bir havada gerçekten ihtiyaç duyarsanız aydınlatma etkisini azaltacaktır, ben bu yüzden sordum.
RSA Motorsports

RIP 35 FH 778 :(

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
« Yanıtla #126 : 16 Şubat 2016, 07:49:50 »
Sis farlarının rengini değiştirmek nadir de olsa sisli bir havada gerçekten ihtiyaç duyarsanız aydınlatma etkisini azaltacaktır, ben bu yüzden sordum.

Farkındayım teşekkürler

Çevrimdışı hakan_ua

• Int.Transfer
  • Yer: izmir
    • solidworks izmir
« Yanıtla #127 : 16 Şubat 2016, 08:47:21 »
dönüşlerde benim farın içinde yan ampul yanıyor sis yerine.
sisten çok daha etkili. yolun yan kısmını oldugu gibi aydınlatıyor.
nasıl yapıldıgını bilmiyorum aracı aldıgımda bu özellik vardı. belki sadece gizli kod ile aktif etmek yetiyordur.
yol bilgisayarında akıllı dönüş seçeneği bu özellik oluyor.

beyaz ampulu taktırmıcaz sana ahmet abi :D

Çevrimdışı SediciRocco

• Int.Transfer
« Yanıtla #128 : 16 Şubat 2016, 10:59:53 »
dönüşlerde benim farın içinde yan ampul yanıyor sis yerine.
sisten çok daha etkili. yolun yan kısmını oldugu gibi aydınlatıyor.
nasıl yapıldıgını bilmiyorum aracı aldıgımda bu özellik vardı. belki sadece gizli kod ile aktif etmek yetiyordur.
yol bilgisayarında akıllı dönüş seçeneği bu özellik oluyor.

beyaz ampulu taktırmıcaz sana ahmet abi :D

:bonuskafa :bonuskafa :bonuskafa

Çevrimdışı Erdi

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #129 : 25 Şubat 2017, 14:19:08 »
arkadaşlar merhaba. aracım 2011 model, bi xenon farlar var. Dün sağ far pembe renge dönüştü :( , forumdan araştırdığım kadarıyla ampulü değiştirmem gerekiyor. Servis ampullerin tanesine 598 TL fiyat verdi. Forumda Philips veya Osram marka tavsiye edilmiş. Linkteki ampul ile servistekilerin fonksiyonları sizce aynı mı, (watt'ı, volt'u filan uyumsuzluk olur mu?) Bir de aracın üzerindeki ampullerde sellektör yaparken flaş etkisi oluyor, bu özellik ampulle ilgili ise onun için ayrı bir ürüne mi bakmam gerekiyor? sizin de kullanıp tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa sevinirim..

http://www.hepsiburada.com/d1s-orjinal-philips-4300k-xenon-ampul-adet-p-HBV000002AOB6

veya bu ürün
https://www.amazon.de/UNLIMITED-Xenon-Brenner-Entladungslampe-66140XNB-Faltschachtel/dp/B00EPLD318/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1488021729&sr=8-1&keywords=osram+nightbreaker+d1s
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2017, 14:28:20 Gönderen: Erdi »

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #130 : 25 Şubat 2017, 20:11:08 »
arkadaşlar merhaba. aracım 2011 model, bi xenon farlar var. Dün sağ far pembe renge dönüştü :( , forumdan araştırdığım kadarıyla ampulü değiştirmem gerekiyor. Servis ampullerin tanesine 598 TL fiyat verdi. Forumda Philips veya Osram marka tavsiye edilmiş. Linkteki ampul ile servistekilerin fonksiyonları sizce aynı mı, (watt'ı, volt'u filan uyumsuzluk olur mu?) Bir de aracın üzerindeki ampullerde sellektör yaparken flaş etkisi oluyor, bu özellik ampulle ilgili ise onun için ayrı bir ürüne mi bakmam gerekiyor? sizin de kullanıp tavsiye edeceğiniz bir ürün varsa sevinirim..

http://www.hepsiburada.com/d1s-orjinal-philips-4300k-xenon-ampul-adet-p-HBV000002AOB6

veya bu ürün
https://www.amazon.de/UNLIMITED-Xenon-Brenner-Entladungslampe-66140XNB-Faltschachtel/dp/B00EPLD318/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1488021729&sr=8-1&keywords=osram+nightbreaker+d1s

Flash dedigin farin bixenon ozelligi uzun kisa yaparken ampulu orten kep elk motoru ile yukari kalkip uzun far oluyor ( high beam ) ... kisa far pozisyonunda ise kep ampulu orttugu icin far sadece kisa far ( low beam ) aydinlatiyor.. servisteki ampulu disaridan arastirin belki daha ucuza bulabilirsiniz. Yanliz birebir ayni ampulu dahi taksaniz diger fardaki ampul ile azda olsa farkli tonda aydinlatacaktir.. omru gectikce xenon ampuller beyazlar.. yeni takilacak ampul daha kristal renk olacaktir.. ampul D1S Osram 35w 4300 kelvin...

Çevrimdışı Erdi

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #131 : 25 Şubat 2017, 20:22:26 »
Teşekkür ederim tevfik abi.. dışardan çift alıcam, dediğin gibi renk farkı olmaması için. İnternette de tanesi 130-140 TL civarı. Flashı da öğrenmis oldum  ;)

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #132 : 14 Mart 2017, 21:47:49 »
Flash dedigin farin bixenon ozelligi uzun kisa yaparken ampulu orten kep elk motoru ile yukari kalkip uzun far oluyor ( high beam ) ... kisa far pozisyonunda ise kep ampulu orttugu icin far sadece kisa far ( low beam ) aydinlatiyor.. servisteki ampulu disaridan arastirin belki daha ucuza bulabilirsiniz. Yanliz birebir ayni ampulu dahi taksaniz diger fardaki ampul ile azda olsa farkli tonda aydinlatacaktir.. omru gectikce xenon ampuller beyazlar.. yeni takilacak ampul daha kristal renk olacaktir.. ampul D1S Osram 35w 4300 kelvin...
kedi gibi çok tatlı oluyo ikisi farklı olunca abi mis mis :D
xenarc night breakerler iyi çıktı bu arada hala başarılılar bende,

ama komedi H7 yanlara bakan soft start soft shut off olmasına rağmen yumuşak yumuşak, patladı iki H7 de :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #133 : 15 Mart 2017, 09:22:56 »
kedi gibi çok tatlı oluyo ikisi farklı olunca abi mis mis :D
xenarc night breakerler iyi çıktı bu arada hala başarılılar bende,

ama komedi H7 yanlara bakan soft start soft shut off olmasına rağmen yumuşak yumuşak, patladı iki H7 de :D

aynen abicim bir süre sonra yaşlı ampulde bozulacak onuda yenileyince o da farklı renkte yanacak "van kedisi" style ;D