Konu: Bir Efsane nin yeniden doğuşu :)  (Okunma sayısı 2303 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
  • Yer: ANKARA-Batıkent İSTANBUL-Moda
« Yanıtla #15 : 14 Ocak 2015, 08:57:56 »
Aynen, bide mavi rengi var oda çengelköy sahilde bi yalının önünde yatıyo:)

Kırmızı AE 469'un ilk sahibi Moda'da oturuyordu sonra ya sattı ya da taşındı şimdi istinye de duruyor araç... ;D
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmeye benzer, duran gerilere sürüklenir...

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #16 : 14 Ocak 2015, 09:41:04 »
Nsx bir miktar ulaşılmaz veya o fiyata rakibi çok olacağından hastaları hariç göremeyiz.Ancak bu gelişmeler hondanın geleceği açısından önemli.Çift kavrama ve turbo benzinli motorlar gösteriyor ki Honda oyunu kurallarına göre oynayacak ve geri dönmek için çabalayacak.

Umarım bu çabaları fiyatlarına yansır :)

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #17 : 14 Ocak 2015, 10:12:09 »

Nsx bir miktar ulaşılmaz veya o fiyata rakibi çok olacağından hastaları hariç göremeyiz.Ancak bu gelişmeler hondanın geleceği açısından önemli.Çift kavrama ve turbo benzinli motorlar gösteriyor ki Honda oyunu kurallarına göre oynayacak ve geri dönmek için çabalayacak.

Umarım bu çabaları fiyatlarına yansır :)

Japonlardan ve mallarindan artik cacik olmaz :)

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #18 : 14 Ocak 2015, 11:38:52 »
üzülerek katılıyorum, bu kadar yavaş arge ile tamam kalite mal çıkarır ama alman daha az dayanıklı da olsa bi yeni nesil teknolojiye çoktan geçer... adamlar 2015 sonu diyor ya type-r turbo vtec için....

Çevrimdışı radiodecoder

• Harbour
  • Yer: DiyarıBekir
« Yanıtla #19 : 16 Ocak 2015, 01:29:48 »
Bu eski NSX'lerde direksiyon arka tekerleri de dış açı yaparak yönetiyor mu ?

Honda Prelude' de vardı bu özellik ama NSX te varmı bilmiyorum.
2006 iNFiNiTi FX35 290Hp  -  Fiat Stilo 2004 1.6 100Hp -  VW Passat 2001  B5.5 / 1.9TDI 130Hp

Çevrimdışı shotgun

• Transport
« Yanıtla #20 : 16 Ocak 2015, 01:40:14 »
Ama hala satiyo araçlari  o toyota corolla piyasada yok satiyor honda civic icin zaten bisey soylemiyorum insallah donanim bazlarinda gelisirler  honda motorsiklet konusunda lider konumda zaten alman rakibi yok her turlu goturuyorlar

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #21 : 16 Ocak 2015, 08:23:31 »
Ama hala satiyo araçlari  o toyota corolla piyasada yok satiyor honda civic icin zaten bisey soylemiyorum insallah donanim bazlarinda gelisirler  honda motorsiklet konusunda lider konumda zaten alman rakibi yok her turlu goturuyorlar

öyle böyle götürüyorlar :) bizim millet japonlara hasta... :) dar ve kıllı seviorlar

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #22 : 16 Ocak 2015, 08:29:01 »

Abi naçizane kendi iş koluma yakın gördüğüm için söylüyorum ve muhtemelen müşteri etkileşimi de benzerdir bizim iş kolu ile.

Türk otomobil piyasasındaki müşteri için, almanlar her ne kadar teknolojiyi ticarileştirme konusunda başarılı da olsalar yüksek sahip olma maliyetleri ve piyasada bilinen sıkıntılarından ötürü güncel teknolojiyi yakalayan ve fiyatı uygun tutan bir japon modeli piyasada her zaman tercih edilebilir.Kimse çok geç kaldılar diye düşünmüyor hatta haberi bile olmuyor  :bonuskafa

Benim esas aklımın almadığı kara düzen otm. vitesleri ile Kore markaları dünyada hatırı sayılır noktalara geldiler.

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #23 : 16 Ocak 2015, 10:02:41 »
Benim esas aklımın almadığı kara düzen otm. vitesleri ile Kore markaları dünyada hatırı sayılır noktalara geldiler.
e abi honda kara düzeni güzel üretiyodu şimdi otomatikleri hep iyiydi (from the beginning :D ) ama bi anda (2000lerden sonra) beyinleri eridi ve vites oranlarını nası yapmaları gerektiğini unuttular.. Ulan capaniz samuray 3. viteste araba top speede mi çıkar(hele ki crv gibi bir dana, hadi accord daha aerodinamik ve hafif)? niye 5 ileri koyuyosun bu arabalara madem kısaltsana vites arasını oranları... 1. vites 80 kmh de redline a giriyor... araba 170-180 de tıkanıp bitiyo 3. viteste 4-5 niye var, ha overdrive diyceksin o kadar uzun orana hem de 2 viteslik overdrive koymak için V8 lazım, tork lazım ciğer lazım :D torksuz 4 silindir 2.0 litre ile sonra aa niye 17 litreyle geziyorum ben diye sormak yerine :D

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #24 : 16 Ocak 2015, 10:09:01 »

Abi naçizane kendi iş koluma yakın gördüğüm için söylüyorum ve muhtemelen müşteri etkileşimi de benzerdir bizim iş kolu ile.

Türk otomobil piyasasındaki müşteri için, almanlar her ne kadar teknolojiyi ticarileştirme konusunda başarılı da olsalar yüksek sahip olma maliyetleri ve piyasada bilinen sıkıntılarından ötürü güncel teknolojiyi yakalayan ve fiyatı uygun tutan bir japon modeli piyasada her zaman tercih edilebilir.Kimse çok geç kaldılar diye düşünmüyor hatta haberi bile olmuyor  :bonuskafa

Bence boyle iyi :) herkese gore otomobil var .. Zaten japon toyota talep eden kullanicinin otomobilden beklentisi ile bir alman ureticinin otobilini kullanan tuketicinin beklentileri farkli.. Japonlar akilli az arge maliyeti az arac maliyeti cok kar... Az ve bilinen donanim sorunsuzluk,  limitleri dusuk  motor ve mekanik sonuc sorunsuz ve uzun omur..

Otomobilden beklentisi saglamlik ve omur olan musteriye direkt hitap ediyorlar.. Yoksa altindan 1,5 lt lik su sisesi dik gecermis kadar yuksek, yada 1980 lerden kalma stop ve farlar ile, 1980 model ford cargo kamyonun motoru gibi motor bolmesinde heryer kablo hortum kablo bagi capraz yamuk arapsaci gibi :) direksiyon simitleri vites kollari muzelik :) tavan kaplamalari reno12 gibi hala tel germeli delikli naylon doseme :) vs :) say say bitmez... 5-10 yil daha devam etsinler tofasin kus serisi gibi yada toros gibi kalacaklar :)

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #25 : 16 Ocak 2015, 10:10:26 »
e abi honda kara düzeni güzel üretiyodu şimdi otomatikleri hep iyiydi (from the beginning :D ) ama bi anda (2000lerden sonra) beyinleri eridi ve vites oranlarını nası yapmaları gerektiğini unuttular.. Ulan capaniz samuray 3. viteste araba top speede mi çıkar(hele ki crv gibi bir dana, hadi accord daha aerodinamik ve hafif)? niye 5 ileri koyuyosun bu arabalara madem kısaltsana vites arasını oranları... 1. vites 80 kmh de redline a giriyor... araba 170-180 de tıkanıp bitiyo 3. viteste 4-5 niye var, ha overdrive diyceksin o kadar uzun orana hem de 2 viteslik overdrive koymak için V8 lazım, tork lazım ciğer lazım :D torksuz 4 silindir 2.0 litre ile sonra aa niye 17 litreyle geziyorum ben diye sormak yerine :D

lan ben harbi arabadan anlamıormuşum.. onu anladım

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #26 : 16 Ocak 2015, 12:40:45 »

Uzun vites orani ile aklinca az devir cevirip yakit ekonomisi ve sessizlik saglayacak.. Tabi dedigin gibi son 2 vites 350 km/h yapamadigindan ;D guc yetmiyor geberiyor.. Japonun bayir asagi gidisi efsanedir :bonuskafa erimis beyin onderliginde tasarlanmis uzun vites oranlari etkisi ;D rampa yukari ise tam bir yanmis beyin kokusu ;)

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #27 : 16 Ocak 2015, 16:07:11 »
Uzun vites orani ile aklinca az devir cevirip yakit ekonomisi ve sessizlik saglayacak.. Tabi dedigin gibi son 2 vites 350 km/h yapamadigindan ;D guc yetmiyor geberiyor.. Japonun bayir asagi gidisi efsanedir :bonuskafa erimis beyin onderliginde tasarlanmis uzun vites oranlari etkisi ;D rampa yukari ise tam bir yanmis beyin kokusu ;)
+Crusie controlde redline da uzun süre rampa :D kızarmış kelle temiz :bonuskafa

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #28 : 16 Ocak 2015, 16:28:30 »

+Crusie controlde redline da uzun süre rampa :D kızarmış kelle temiz :bonuskafa

Yanina birde söğüş dil offf dublem buzlu olsun ;)

Çevrimdışı irfancollu

• Int.Transfer
« Yanıtla #29 : 28 Mart 2015, 21:09:34 »
nsx i görünce aklıma ayrton senna geliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=yAwJsOECGBU