Konu: PASSAT B8 ACT BMT 150 HP  (Okunma sayısı 4260 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
  • Yer: ANKARA-Batıkent İSTANBUL-Moda
« : 06 Aralık 2014, 12:21:02 »
Dün, passat act bmt 150 hp aracı doğuş'ta test ettim (inşallah önümüzdeki hafta aynı özelliklerdeki aracımı teslim alacağım depoda gidip gördüm zaten) test izlenimlerim araç gerçekten b7 kasaya göre daha tok bir sürüşe ve karosere sahip bunu kapıların kapanmasından bile anlıyabiliyorsunuz, iç mekan kalitesinde fazla bir üstünlük görmedim, sciroccomun seviyesinde, fakat bu araçta işin can alıcı noktası motor, act (aktif silindir teknolojisi yada yönetimi şeklinde tanımlanıyor) sürüş performansını beğendim 1400 kg bir araçta tatmin edici ve gerçek espirisi tüketim kullandığım araç 175 km'de idi zaten geleli 2 gün olmuş bu süreç içinde farklı kullanımlara maruz kalmıştı yol bilg verisi 7.1 ort. yakıt tüketimi gösteriyordu bütün değerleri sıfırladım ve gösteri başladı  :alkis özellikle 6 km yol üzerinde (ankara'da istanbul yolunda) aracı özellikle mümkün olduğunca dip gazla ve ışıklara gelirken yavaşlama şeklinde kullandım (o sıralarda 2 silindir moduna geçiyor hemen) başladığımız noktaya geri döndüğümüzde veri 7.2 litre idi. bence sonuç muhteşem  :alkis,

Aynı güzergah veya kullanım koşullarında 160 lık sciroccom en az 10-10.5 litre gösterirdi   :o yeni motor olması (175 km'de) göz önüne de alındığında bu değerler gerçekten çok iyi. VW'nin yaptığı açıklamada bu motor yaklaşık % 23 oranında tasarruf sağlıyor şeklinde idi, gerçekten doğruymuş.  :ask

Eğer bu motor scirocco'ya da uygulanırsa tadından yenmez benden söylemesi (performans ve tüketim açısından)  :ask

Aracı teslim aldıktan sonra da, daha detaylı görüşlerimi de buradan paylaşacam...
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmeye benzer, duran gerilere sürüklenir...

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #1 : 06 Aralık 2014, 12:55:54 »
B8 oldukca başarılı duruyor.En azından dışarıdan ve kağıt üzerinde.Ancak kapı kapanması bir kalite göstergesi değil.En dandik kapıya bile fitil koyunca aynısı oluyor.

B8 için b7 den geri kalan tek nokta zayıf motorlarında burulma kolu kullanıyor olması.Umarım alışılagelmiş rijit passat sürüş zevki araç kullanıldıkca kaybolmaz.

Aracınız simdiden hayırlı olsun :) Fotoğrafları bekliyoruz.

Çevrimdışı AKİF

• Transport
  • Yer: İstanbul-Ataşehir
« Yanıtla #2 : 06 Aralık 2014, 14:06:49 »
Bende inceledim. Ön tasarımını f30 3 serisine benzeten tek kişi benmiyim?
2007 Audi A3 1.6 Hitler Sold
2010 Bmw 320d 184 Sold
2011 520d M-SPORT Sold
2012 Passat 1.6 TDİ Sold
2013 Polo GTİ Sold
2013 Scirocco GTS Sold
2011 320d Sold
2012 Megane Coupe 1.6 DCI Gt-line RSA Sold
2011 Q5 2.0 TDİ S-LİNE
2012 Beetle 1.4 TSİ

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #3 : 06 Aralık 2014, 19:25:39 »
3 serisi değil de hatların arkadan gelip önde birleşmesi ve tabi ön panel a6 gibi olmuş. ama çakma vs anlamında değil, bence gayet oturaklı ve güzel durmuş.

Çevrimdışı Batuhan Özdemir

• Transport
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #4 : 06 Aralık 2014, 19:31:43 »
Bugun gördüm yeni kasayi ön taraf gayet cekici ve keskin hatlar ama arka tarafı fazla begenmedim birazda uzaktan gordum ama on tarafa ayak uyduramamis
2014 BMW 3.20i E.D     Sanroof +   Comfort + Technology paket                 2012  Scirocco 1.4 160hp ( Sold)

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: İstanbul
  • CUMA ÇIKIŞI CAMİDE HOCAYI DÖVECEĞİZ GELEN VAR MI ?
    • şurukkom
« Yanıtla #5 : 06 Aralık 2014, 20:09:02 »
Yarin gidim inciliyeyim bayide ;)
34 RUN 02 2010 rocco sold
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R
34 MOY 86 2016 BMW 4 CABRIO

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2014, 20:14:22 »
B8 oldukca başarılı duruyor.En azından dışarıdan ve kağıt üzerinde.Ancak kapı kapanması bir kalite göstergesi değil.En dandik kapıya bile fitil koyunca aynısı oluyor.

B8 için b7 den geri kalan tek nokta zayıf motorlarında burulma kolu kullanıyor olması.Umarım alışılagelmiş rijit passat sürüş zevki araç kullanıldıkca kaybolmaz.

Aracınız simdiden hayırlı olsun :) Fotoğrafları bekliyoruz.

Öncelikle teşekkürler, Burulma kolu derken arka süspansiyonlarda kullanılan burulma kirişli sistemden bahsettiniz galiba ? Kapı kapanması derken kaliteli bir aracın kapısını bıraktığın zaman kapanmasıyla daha alt segment veya marka aracın kapanması farklıdır (bu konuyu yaşınız el veriyorsa tanırsınız Nurican Hızır'la 1993 yılındaki Hilton'da yapılan oto fuarında tartışmıştık) yani bir fitille bu iş olmaz ve bu kalite hissini herkes anlayamaz, 22 yıllık tecrübe ile anlaşılır bu konu... ;D
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2014, 20:34:36 Gönderen: red devil »

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2014, 21:00:39 »

Öncelikle teşekkürler, Burulma kolu derken arka süspansiyonlarda kullanılan burulma kirişli sistemden bahsettiniz galiba ? Kapı kapanması derken kaliteli bir aracın kapısını bıraktığın zaman kapanmasıyla daha alt segment veya marka aracın kapanması farklıdır (bu konuyu yaşınız el veriyorsa tanırsınız Nurican Hızır'la 1993 yılındaki Hilton'da yapılan oto fuarında tartışmıştık) yani bir fitille bu iş olmaz ve bu kalite hissini herkes anlayamaz, 22 yıllık tecrübe ile anlaşılır bu konu... ;D

Simdi D segmentinde ayni grubun A4 premium level daha ust fiyatta olmasina ragmen passat daha yeni teknolojiler kullaniyor..  Buradaki burulma kolu sanirim motor takozu...

B8 golf ile baslayan mqb uretim felsefesinin 2.ve en gelistirilmis versiyonu.. Vw markasinda sadece mk7 golf ve passat b8... Audide q3 a3 a6

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2014, 21:34:11 »
Passat B5 ve B6 çok güzel ufak dokunuşlarla sportif bir hal alabiliyordu. Hatta fazla zorlayınca güzel jantlarla German Stlye havasına bile bürünebilen kasaları vardı. B7 yi tip olarak maalesef bir türlü sevemedim. Özellikle siyah renkleri takım elbiseli adamların kullandığı koruma aracı, ya da şirket müdürlerinin altına verilen araç intibası bıraktı bende niyeyse. Özellikle B7 kasanın arka kısmı çok cılız duruyor arkadaş ya... B8 i yollarda göre göre alışacağız bakalım inşallah daha hoş durur... Hayırlı olsun bu arada abi. 

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #9 : 08 Aralık 2014, 08:41:03 »

Kapı olayı konusunda herkesin kendince bir değerlemesi olabilir.Sizin için bu gerçekten bir kalite göstergesi de olabilir.Buna saygı duyarım.Kendi deneyimlerimden yola çıktığımda bunun bir kalite göstergesi olmadığını söyleyebilirim.

Misal 97-98 yılları civarında kullandığımız land rover freelander'ın kapısı o kadar kötü bir kapanırdı ki...Anlatmak mümkün değil.Peki bu o markayı rakiplerine göre alt segmente mi iter?Yada diğer markalarda bulunan sınıfdaşları arasında kapısından dolayı geri mi kalır?Yoksa tüm testlerde aaa bunun kapısı ne kadar kötü almayın mı derler?

Yani dediğim şu kapı sizin için önemli olabilir.Bu sizin doğrunuz.Günümüz şartlarında sırf kapısından ötürü araç alan/almayan insan kaldığını pek düşünmüyorum.

Fitil olayına gelecek olursak... Moy kendi fabrikasında bu işi profesyonel olarak yapıyor.Sanırım en doğrusunu o anlatır  :D

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
« Yanıtla #10 : 08 Aralık 2014, 11:05:10 »
Ben zaten sadece kapıya bakarak araç alınır veya alırım şeklinde bir ifade de bulunmadım ki, sadece örnek olarak verdim, tabi ki bir araç alırken birçok kriter önemlidir (güvenlik, konfor, teknolojisi, sürüş özellikleri, yakıt tüketimi, tasarım, marka prestiji vs. vs.) ben sadece küçük bir enstantane yaptım, sonuçta herkesin öncelikleri farklıdır ama sonuçta ben bir arabaya 100 bin TL gibi bir rakam veriyorsam kapısının da (teneke gibi değilde) tok bir şekilde kapanmasını isterim.  Sonuçta o kapılar yandan darbelerde dışardaki soğuk tamponla aramdaki tek engel  :geyik

(Ayrıca bu kapı olayında hoş bir örnek olarak vereyim, 1996 yılında Skoda Felicia'nın lansman filminde Çek pilot araba içindeyken 4 kapısı açık ve kapılarından bağlanan aparatlarla helikopterle taşınması şeklinde kurgulanmıştır. Yani sadece benim doğrum değil  ;D)

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
    • şurukkom
« Yanıtla #11 : 08 Aralık 2014, 17:29:24 »
Fitilciyim sorulari alayim
Not ciddiyim
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #12 : 08 Aralık 2014, 17:37:58 »

Fitilciyim sorulari alayim
Not ciddiyim
nasıl yani ? İçine mi alıyorsun anlamadım ???

FIRE IN THE HOLE !! FIRE IN THE HOLE !!

Sent from my iPhone using Tapatalk
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı MOY

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
    • şurukkom
« Yanıtla #13 : 09 Aralık 2014, 08:39:19 »
Atesi cikanlarin atesini fitilimle dusuruyorm panpa
34 RUN 08 2011 E350 4M
34 MOY 86 2011 GOLF R

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar