Konu: Siyah arac bakimi  (Okunma sayısı 3169 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre j. karanfil

• Transport
  • Yer: istanbul
  • 43 AB 034
« : 28 Ekim 2014, 21:10:55 »
Arkadaslar siyah aracn bakimi zor malum elimde bi kac malzeme var bazi arkadaslar kil flanda kullan dedi pek tecrbem yok kil siyah araca etkisi ne olur bilemem

Elimdekiler bunlar hangisini kullanmam gerek ilk ve baska bi onerisi olan varmi
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2014, 21:29:23 Gönderen: emre j. karanfil »
2011 ~ DSG 160 HP ~ Derin Siyah ~ 18" interlagos ~ Bi-xenon :)

Çevrimdışı fatihkasap

• Int.Transfer
  • Yer: Tarsus - İstanbul
  • İnstagram: FATİHKASAP33
    • Sporcu ürünlerimiz için.
« Yanıtla #1 : 28 Ekim 2014, 21:43:27 »
Şu en alttaki Sonax bende de var kırmızı olanı, ben boya koruma yaptırdım diye almıştım, ilk olarak aracı yıkıyorum kendi sampuanlari ile  iyice kuruladiktan sonra bölge bölge sürüyorsun başka kuru bir bez ile iyice alıyorsun kalıntıları, çok güzel parlatiyor hızlı cila gibi kolay değil ama daha kaliteli.
Bide mümkünse gölge olsun kalıntı yapıyor birinde aracı tekrar yıkamak zorunda kaldım :D
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2014, 21:45:17 Gönderen: fatihkasap »
160hp - salsa kırmızısı - manuel - BiXenon - interlagos - ayna paketi - cruise control - bluetooth

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #2 : 28 Ekim 2014, 21:46:22 »
Şu en alttaki Sonax bende de var kırmızı olanı, ben boya koruma yaptırdım diye almıştım, ilk olarak aracı yıkıyorum kendi sampuanlari ile  iyice kuruladiktan sonra bölge bölge sürüyorsun başka kuru bir bez ile iyice alıyorsun kalıntıları, çok güzel parlatiyor hızlı cila gibi kolay değil ama daha kaliteli.
Bide mümkünse gölge olsun kalıntı yapıyor birinde aracı tekrar yıkamak zorunda kaldım :D
Okey sonaxi boya koruma gbi mi kullancam pasta ciladan sonra yani kisacasi ben smdi ilk pasta cila sonra bu sonaxi mi kullanmam lazm bana bi siralama vs bi yol gosterirmisnz :D

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3 : 28 Ekim 2014, 21:48:34 »
Çözum kil... Kil tek çare emin ol ama onu da nazikçe uygulayacak adam bulmak lazım  önceki arabam siyahtı ordan biliyorum...

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı fatihkasap

• Int.Transfer
« Yanıtla #4 : 28 Ekim 2014, 21:50:09 »
Okey sonaxi boya koruma gbi mi kullancam pasta ciladan sonra yani kisacasi ben smdi ilk pasta cila sonra bu sonaxi mi kullanmam lazm bana bi siralama vs bi yol gosterirmisnz :D
Ben öyle yapıyorum, boya koruma yaptırdım yazın(pasta cila) şampuani ile bu cila deyim artık arkadaşın yeriydi hediye etti yıka kurula cila niyetine sür kırmızı parlak olur dedi, süngerle sürüyorum bölge bölge bekliyorum biraz, kuruyor sonra iyice siliyorum. Sıralama bu bende ama eğer araç hiç pasta yemediyse ise yarar mı bilmiyorum önce dediğin gibi onları yapmak lazım sanki.
160hp - salsa kırmızısı - manuel - BiXenon - interlagos - ayna paketi - cruise control - bluetooth

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2014, 21:53:13 »
Çözum kil... Kil tek çare emin ol ama onu da nazikçe uygulayacak adam bulmak lazım  önceki arabam siyahtı ordan biliyorum...
Kil hic kullanmadim nedir ne degildir kendim uygalayablirmiyim ?

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2014, 21:54:04 »
Ben öyle yapıyorum, boya koruma yaptırdım yazın(pasta cila) şampuani ile bu cila deyim artık arkadaşın yeriydi hediye etti yıka kurula cila niyetine sür kırmızı parlak olur dedi, süngerle sürüyorum bölge bölge bekliyorum biraz, kuruyor sonra iyice siliyorum. Sıralama bu bende ama eğer araç hiç pasta yemediyse ise yarar mı bilmiyorum önce dediğin gibi onları yapmak lazım sanki.
Elim yatkin pastacilaya az onceki arabalarmda uyguluyodum sonra sonaxi patlatirim ustune skinti degil su kil mevsunuda bilmek lazm :D

Çevrimdışı fatihkasap

• Int.Transfer
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2014, 21:56:42 »
Bende seviyorum kendim uğraşmayi, aynen bende kil işini bilmiyorum öğrenmek lazım, yağız anlatır belki, yağızdi galiba arkadaşın adı yanlış biliyorsam kusura bakmasın :)

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #8 : 28 Ekim 2014, 22:01:44 »
Aynen biri bizi kil , pasta cila , boya koruma hakknda bilgilendirsn biraz eski konulara baktm az ama urunler uygulamalar farkli :D

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2014, 22:10:11 »
Kil hic kullanmadim nedir ne degildir kendim uygalayablirmiyim ?
Kili kendiniz de uygulayabilirsiniz fakat zahmetli bir işlem. Kil ve sonrasında boya koruma ile simsiyah aracım parlıyordu ve ilana verdikten 1 gun sonra sattım aynı aracı... Hem de aldığım fiyata. Siyahın asaleti başkadır...

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #10 : 28 Ekim 2014, 22:12:19 »
Kili kendiniz de uygulayabilirsiniz fakat zahmetli bir işlem. Kil ve sonrasında boya koruma ile simsiyah aracım parlıyordu ve ilana verdikten 1 gun sonra sattım aynı aracı... Hem de aldığım fiyata. Siyahın asaleti başkadır...
Evet aranan kan bulundu bize kili nerden alablcegimiz marka fiyat ve uygulama hakknda ufak bi bilgi verirsen super olur :D

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #11 : 28 Ekim 2014, 22:29:47 »
Bidee kil uygulicksam pasta cilaya grek varmi arac biraz matlastida :)

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
  • Yer: ANKARA-Batıkent İSTANBUL-Moda
« Yanıtla #12 : 28 Ekim 2014, 22:43:26 »
sciroccom kırmızı megane siyah ikisini de sonax boyalı cila ile (kırmızı-siyah) 4-5 yıkamada bir yani 1-1,5 ayda bir cilalıyorum. tabi arabalar 0 km'den beri bende ve düzenli cilası yapıldığı için kil filan ihtiyacı yok, araca cilayı üstübü ile sürüp gerçek yün bezle parlatıp mikrofiber bezle kalan artıkları alıyorum, en kral cila (500-600 TL'ye yapılan bütün cila türevi uygulamalar) en fazla 2-3 ay gider, hatta kuyu suyu ve oto yıkamacılardaki köpükle yıkandımı 2-3 yıkamadan sonra elveda, ben hafta sonları zevk için zaman ayırıp yapıyorum herkese göre değil. Arabanın boyasında derin çizikler, yıpranma vs. yoksa pasta cila yapmak boyayı inceltir, kil güzel bir koruma sağlar ve cilanın boya üzerinde daha etkili bir şekilde kalmasına yardımcı olur ama en azından 3 yaş üzeri araçlarda uygulanması tavsiye edilmektedir.
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmeye benzer, duran gerilere sürüklenir...

• Transport
  • 43 AB 034
« Yanıtla #13 : 28 Ekim 2014, 22:56:45 »
sciroccom kırmızı megane siyah ikisini de sonax boyalı cila ile (kırmızı-siyah) 4-5 yıkamada bir yani 1-1,5 ayda bir cilalıyorum. tabi arabalar 0 km'den beri bende ve düzenli cilası yapıldığı için kil filan ihtiyacı yok, araca cilayı üstübü ile sürüp gerçek yün bezle parlatıp mikrofiber bezle kalan artıkları alıyorum, en kral cila (500-600 TL'ye yapılan bütün cila türevi uygulamalar) en fazla 2-3 ay gider, hatta kuyu suyu ve oto yıkamacılardaki köpükle yıkandımı 2-3 yıkamadan sonra elveda, ben hafta sonları zevk için zaman ayırıp yapıyorum herkese göre değil. Arabanın boyasında derin çizikler, yıpranma vs. yoksa pasta cila yapmak boyayı inceltir, kil güzel bir koruma sağlar ve cilanın boya üzerinde daha etkili bir şekilde kalmasına yardımcı olur ama en azından 3 yaş üzeri araçlarda uygulanması tavsiye edilmektedir.
Benm arac 4 yasina basti pasta cila istiyo bi anlamadigim tek nokta pasta cila kil ve boya korumanin uygulama sirasi

Çevrimdışı red devil

• In Production
  • **
  • Yer: ANKARA-Batıkent İSTANBUL-Moda
« Yanıtla #14 : 28 Ekim 2014, 23:05:04 »
sırasını kendin yazmışsın zaten  ;D
Öğrenmek akıntıya karşı kürek çekmeye benzer, duran gerilere sürüklenir...