Konu: Radar ceZası maltepe sahilyolu  (Okunma sayısı 6624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Yer: İstanbul
  • Evli Mutlu Çocuklu
« : 30 Eylül 2014, 14:05:11 »
Ulan şehiriçi gazlamıyorum , düzgün kullanıyorum, o.ç ları 82 km hızla maltepe sahilyolu radar cezası kesmiş 172 tl , hazirandan ekim ayına kadar yediğim 4.radar oldu bu yeter amk ya, 1000 tl yakın ceza ödedim

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2014, 14:07:53 »

Ulan şehiriçi gazlamıyorum , düzgün kullanıyorum, o.ç ları 82 km hızla maltepe sahilyolu radar cezası kesmiş 172 tl , hazirandan ekim ayına kadar yediğim 4.radar oldu bu yeter amk ya, 1000 tl yakın ceza ödedim

Tamda onurun actigi begenmezsen ayfonu iade edebilme konusu hakkinda fikrini alacaktim ki durumun vahim :( sehir ici 55 ve 77 km/h a dikkat

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2014, 14:13:26 »
Tamda onurun actigi begenmezsen ayfonu iade edebilme konusu hakkinda fikrini alacaktim ki durumun vahim :( sehir ici 55 ve 77 km/h a dikkat

Abi insaf ya , 5 km fazla hıza cezamı yazılır , ben size bişe söylimmi devlet bu işide özelleştirmiş gibime geliyo , son 6 senedir ceza yemiyen biriydim , ne olduysa bu 6 aydır her ay bir radar yiyorum , sinirden arabayı çıkartmıyorum 1 haftadır , suzuki vitara 1.6yla geziom traktör gibi

Çevrimdışı CND

• Forum Yöneticisi
  • Harbour
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2014, 14:27:40 »
Bu ölçümlemeyi yapan cihazların kalibrasyon belgeleri yok ise bence yaptıkları ölçüm geçersiz olmalı.Madem 2-3 km/s ile ceza yazıyorsun o zaman ölçüm cihazların da std. lara uyacak.

Aç davayı Erkan.Sana ceza yazan cihazların kalibrasyonu yoksa geri talep et paranı :D

Bu arada Pendik yönüne giderken, Kartal 9 Palmiye sitesinin önüne Maltepe yönüne giderken de meguiars ve eski zeytin dalı rest. arasında oluyor radarlar :D

Çevrimdışı İkbal Karataş

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Pendik Sahil
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2014, 14:35:07 »
9 palmiye önü fiks yol kenarında ters durmuş connect.avi

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2014, 14:35:32 »
Bu ölçümlemeyi yapan cihazların kalibrasyon belgeleri yok ise bence yaptıkları ölçüm geçersiz olmalı.Madem 2-3 km/s ile ceza yazıyorsun o zaman ölçüm cihazların da std. lara uyacak.

Aç davayı Erkan.Sana ceza yazan cihazların kalibrasyonu yoksa geri talep et paranı :D

Bu arada Pendik yönüne giderken, Kartal 9 Palmiye sitesinin önüne Maltepe yönüne giderken de meguiars ve eski zeytin dalı rest. arasında oluyor radarlar :D

Ya ceza doğruda 82 km gücüme gidio , denetlemeyi arttırmışlar , yada banamı denk geliyo anlamadım , arabalarımız hızlı , gece 12 buçukta in cin top oynuyo 200 km hızlada giderim , efendi efendi 70 80  gidiyorum gecenin köründe niye ceza kesiosun , 100 e kes 130 kes 150 kes ulan yol boş 3 şerit 82 km hıza ne ceza kesiosun o,çluğu abi başka bişe değil, daha erken saatlerde o yoldan kaç bintane araç geçiyo , hızı 80 in altında olan çok nadir

Çevrimdışı Erkan

• Harbour
  • Evli Mutlu Çocuklu
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2014, 14:37:47 »
Araba kullanmaktan soğuttular yemin ediyorum , araç dsg değilki tıngır mıngır gidelim , manuel olunca vites atma isteği oluyo mecbur devri tutturucam diyede hızı yükseltiosun

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #7 : 30 Eylül 2014, 15:04:27 »

Ya ceza doğruda 82 km gücüme gidio , denetlemeyi arttırmışlar , yada banamı denk geliyo anlamadım , arabalarımız hızlı , gece 12 buçukta in cin top oynuyo 200 km hızlada giderim , efendi efendi 70 80  gidiyorum gecenin köründe niye ceza kesiosun , 100 e kes 130 kes 150 kes ulan yol boş 3 şerit 82 km hıza ne ceza kesiosun o,çluğu abi başka bişe değil, daha erken saatlerde o yoldan kaç bintane araç geçiyo , hızı 80 in altında olan çok nadir

Yazik yaaaa :( ama malesef kural boyle.. Daha dikkatli olmali ve bence 70 km/h e yol bilgisayarina uyari kurmalisin.. Bende cok yedim sehir ici hiz cezasi.. Cok ama cok dikkat ediyorum.. Ki 4 tane trafik cezasi iptal ettirmisligim var mahkemede ama radara dikkat etmelisin derim.. Hem pahali hem 51/2b radar yani hiz limitlerini %20 den fazla asarsan 1 yilda 5 radara sayarlar 20 puan yazarlar.. 100 olunca 6 ay, 5 radar olunca 1 yil ehliyet gider.. Aman derim.. Radar, kirmizi isik, emn kemeri, alkol.. Bu 4 madde cok tehlikeli pahali ve ehliyet iptaline gidiyor.. Aracta arka koltukta oturupta kemer takmayanin cezasinida sanada surucuyede kesiyor aklinda olsun.. Film eksoz kil tuy araci baglar ama yukarida saydiklarim surucuyu baglar ... Dikkat etmek gerek :)

Çevrimdışı engineer

• Ordered (Yeni Üye)
  • Yer: Tekirdağ
« Yanıtla #8 : 30 Eylül 2014, 15:35:46 »

Yazik yaaaa :( ama malesef kural boyle.. Daha dikkatli olmali ve bence 70 km/h e yol bilgisayarina uyari kurmalisin.. Bende cok yedim sehir ici hiz cezasi.. Cok ama cok dikkat ediyorum.. Ki 4 tane trafik cezasi iptal ettirmisligim var mahkemede ama radara dikkat etmelisin derim.. Hem pahali hem 51/2b radar yani hiz limitlerini %20 den fazla asarsan 1 yilda 5 radara sayarlar 20 puan yazarlar.. 100 olunca 6 ay, 5 radar olunca 1 yil ehliyet gider.. Aman derim.. Radar, kirmizi isik, emn kemeri, alkol.. Bu 4 madde cok tehlikeli pahali ve ehliyet iptaline gidiyor.. Aracta arka koltukta oturupta kemer takmayanin cezasinida sanada surucuyede kesiyor aklinda olsun.. Film eksoz kil tuy araci baglar ama yukarida saydiklarim surucuyu baglar ... Dikkat etmek gerek :)

Tevfik abi 2 hafta önce bana da yazmışlar maksi kavşaktan karayolları kavşak yönüne 2-a dan, ehliyete yazmadıkları sürece ehliyetin gitme gibi bi muhabbeti olmuyodur heralde dimi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #9 : 30 Eylül 2014, 15:38:47 »

Tevfik abi 2 hafta önce bana da yazmışlar maksi kavşaktan karayolları kavşak yönüne 2-a dan, ehliyete yazmadıkları sürece ehliyetin gitme gibi bi muhabbeti olmuyodur heralde dimi

51/2a 10 puan... Yani 10 tane yersen 100 puan dolar ehliyetin 6 ay gider.. Oysa 51/2b 20 puan.. 5x20 =100 puan ilaveten bir yil icinde oldugu icin 6 ay yerine 1 yil ehliyet iptal.. Hatali sollama emniyet kemeri de 20 puan aman dikkat..

Çevrimdışı engineer

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #10 : 30 Eylül 2014, 15:41:59 »

51/2a 10 puan... Yani 10 tane yersen 100 puan dolar ehliyetin 6 ay gider.. Oysa 51/2b 20 puan.. 5x20 =100 puan ilaveten bir yil icinde oldugu icin 6 ay yerine 1 yil ehliyet iptal.. Hatali sollama emniyet kemeri de 20 puan aman dikkat..
Ama abi direk plakaya yazıyolar durdurmuyor, adrese geliyo ceza, yine aynı Şeyler geçerli oluyomudur?

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #11 : 30 Eylül 2014, 15:43:58 »

Ama abi direk plakaya yazıyolar durdurmuyor, adrese geliyo ceza, yine aynı Şeyler geçerli oluyomudur?

Plakaya ceza ise şu anlık ehliyete cezadan yırttın.. Yeni yönetmelikle uğraşıyolar, cezayı öderken ehliyet no girmeden ödenmeyecek..

Çevrimdışı Y.Headshot

• Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2014, 15:46:07 »
Geçmiş olsun Erkan abi İstanbul hakikaten sıkıntılı ya radar yiyen arkadaşlarımdan biliyorum. Bodykit yaptırdım benim de önde plakam yok 82 hız levhasına gelince de yukarıdaki güneşliği indirip yüzümü kapatıyorum. Plakan yoksa yüzünü çekip teşhis ediyolarmış :D Vallahi 2 senedir 1 kere bile radar yemedim Ankara gerçekten rahat İstanbul'da hergün ceza yerdim heralde...
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2014, 15:48:05 Gönderen: Y.Headshot »

Megane Coupe RS BodyK... (in use)
BMW F30 320d Sportline SOLD

Çevrimdışı engineer

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2014, 15:46:26 »
İyi bari

Çevrimdışı engineer

• Ordered (Yeni Üye)
« Yanıtla #14 : 30 Eylül 2014, 15:48:48 »

Plakaya ceza ise şu anlık ehliyete cezadan yırttın.. Yeni yönetmelikle uğraşıyolar, cezayı öderken ehliyet no girmeden ödenmeyecek..
Bu arada tekirdağda polis cidden rahat vermeyecek yada öğrenene kadar bize sağlam girecek