Konu: iOS8 ile Bluetooth araç bağlantısında sorun yaşanlar...  (Okunma sayısı 3534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: Ankara
  • Stockoviç
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2014, 13:46:25 »
Hardcore Apple ve VW fanboydan beklenmeyen bir özeleştiri :bonuskafa Abi iyimisin :D
Abi ürünleri seviyorum ama resmen alıştırıldık gidişata ya. Tüm eğitimimde(lisansta ve devam eden yüksek lisansta) kafamızın etini yiyolar testing testing testing diye gerçekte iyice yalan oldu testing. Evdeki sony tv bile update yapıyo. Şaka gibi sunulan dandik yazılım ve motora yapılan geç yazılım updateleri yüzünden tonla insan segman eritip piston çatlattı... Apple ve VW aynı mantıktan dolayı seviyodum abi sağlam ve güvenilirlerdi. -Dİ ama. Eski vw lere kaç kere update yaptırmıştır sahibi? Ben donanımlı poloya falan hiç upd yaptırmadım ki hani update yapılan üniteler tırt ta değil ya motor... Bi de abs ler hatalı çıksın seneye falan millet pert olunca belki düzelir bu üretim tekniği... Yoksa herkes alıştı

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #16 : 29 Eylül 2014, 13:59:11 »
Geçmişi unut zıp diye, hemen mi unuttun tonla kullanıcı elektroniği firmware update gibi bir tanımdan bahsetmiyordu bile. Tonla ericsson nokia kullandık tak diye sorunsuz çıkan? Yok abicim böyle bahane, biz de işin içindeyiz. Bu tür son kullanıcıya paslamak çin kalitesinde ürün çıkarmayı benimsemekten farklı değil. Multi milyarlık VAG grubun tsi ve dsg de yaptıkları öküzlükler de dahil

sen ekranı 3 satırdan oluşan ve içinde 3-5 menü bulunan günümüzün okullarda verilen bitirme projesi gibi telefonuyla içinde ios bulunan bilgisayardan farksız telefonu bir tutuyorsan zaten tartışma bitmiştir :)

dünyanın en marka değeri yüksek şirketleri sırf millete pislik olsun diye hatalı yazılım yapıyor değiller hrlde, demekki artık hatasız şeylerin çıkması eskisinden çoook daha zor.
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #17 : 29 Eylül 2014, 14:15:55 »
Annenin karnından Javayla doğdun herhalde? :D Assembly ile bişey yazmayı denedin mi hiç?? Zamanın teknoloji üssü ve hâla kapışan Touaregler niye düzgün şimdi değil? 3 satır diyosun zamanın Palm'lerini bilmiyosun herhalde - ki o zamanda 3 satır ekrana işletim sistemi yazmanın şimdi app yazmaktan kolay olduğunu düşünüyorsan asıl iş çoktaaaan bitmiştir

İnternetsiz devirde kod yazmak diyorum 3 satır diyorsun... Asıl şimdi bu teknoloji bolluğunda hatasız üretim yapılmalı aksine
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2014, 14:18:18 Gönderen: Ali Öztaş »

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #18 : 29 Eylül 2014, 14:19:13 »
Annenin karnından Javayla doğdun herhalde? :D Assembly ile bişey yazmayı denedin mi hiç?? Zamanın teknoloji üssü ve hâla kapışan Touaregler niye düzgün şimdi değil? 3 satır diyosun zamanın Palm'lerini bilmiyosun herhalde - ki o zamanda 3 satır ekrana işletim sistemi yazmanın şimdi app yazmaktan kolay olduğunu düşünüyorsan asıl iş çoktaaaan bitmiştir

assembly ilede kod yazdık zamanında az çok ama bunlar bambaşka şeyler. elma ile yumurta karşılaştırmak gibi bişey bunlar.
tartışma ikimiz içinde bittiyse sıkıntı yok :)
Everyday Im Chapuling

mapped by Dr.ECU - Downpipe - Simota CAI - KW springs - Bixenon + R Led - HR Spacer - VW Bodykit

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #19 : 29 Eylül 2014, 14:25:05 »
Yazsana bi operating system gsm 900/1800 de çalışan? Hiç internete filan bakmıycan ama mikroişlemcilere kütür kütür giricen.

Adamlar o yoklukta virgül hatadız kod yazıyordu şimdi getirmişler iki dötüboklu herifi apple'a itinayla gevşek iş yapıyolar. Androidle dalga geçerdim makine wifisini unuttu diye bu resmen yazılımsal kısa devre yapıyor, şunu bile yazarken 2 kere kilitlendi safari yeniden yazdım 

Çevrimdışı tismo

• In Production
  • **
« Yanıtla #20 : 29 Eylül 2014, 14:29:32 »
Araçtan araca değişiyor sanırım ben sıkıntı yaşamadım ama çevremde yaşayan var garip.

Not: bmw opel ve vw rcd de patlamış iOS 8 arkadaşlarda.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2014, 17:51:59 Gönderen: tismo »

Çevrimdışı ΤενҒіκ Έʀκ

• ADMINISTRATOR
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: TEKIRDAG
    • www.sciroccom.com
« Yanıtla #21 : 29 Eylül 2014, 15:18:45 »

İnternetsiz devirde kod yazmak diyorum 3 satır diyorsun... Asıl şimdi bu teknoloji bolluğunda hatasız üretim yapılmalı aksine

Paralı üniversiteler çıktı hep bundan oldu... Tel maşa öğrenciler tabi zorlanıyorlar arabaya mazot mu alsam, akaşama gece kulubüne yer mi ayırtsam, yoksa sınıftaki hatuna mı atlasam diye... Tabi bu arada kodlar kot pantolana dönüşüyor.. ;D

Çevrimdışı Ömer Şayan

• Scirocco Gurusu
  • Yer: istanbul
  • 34 US 4348 Semper Fidelis
« Yanıtla #22 : 29 Eylül 2014, 19:17:22 »
Paralı üniversiteler çıktı hep bundan oldu... Tel maşa öğrenciler tabi zorlanıyorlar arabaya mazot mu alsam, akaşama gece kulubüne yer mi ayırtsam, yoksa sınıftaki hatuna mı atlasam diye... Tabi bu arada kodlar kot pantolana dönüşüyor.. ;D
Tevfik abi saydığın bu ikilemlere öğrenciyken bende zamanında çok düştüm  8)
Sold
2012 Salsa Red 160hp manuel-HR yay-Varex Exhaust-Custom Spacer-BMC Air Filter-18''Interlagos-r stil boyama-Difüzör-HKS Turbo Timer-Defi Turbo Gauge

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #23 : 29 Eylül 2014, 23:29:14 »
Benim bilgisayar mühendisi çıkacağım dünyada ali öztaş çok haklı ...
Lanet olsun dostum onun haklı olmasından nedret ediyorum!

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı uralalanya

• Scirocco Gurusu
« Yanıtla #24 : 30 Eylül 2014, 09:27:13 »
Yazsana bi operating system gsm 900/1800 de çalışan? Hiç internete filan bakmıycan ama mikroişlemcilere kütür kütür giricen.

Adamlar o yoklukta virgül hatadız kod yazıyordu şimdi getirmişler iki dötüboklu herifi apple'a itinayla gevşek iş yapıyolar. Androidle dalga geçerdim makine wifisini unuttu diye bu resmen yazılımsal kısa devre yapıyor, şunu bile yazarken 2 kere kilitlendi safari yeniden yazdım 

sen bilgisayar mühendisi bütün herşeye kafadan hakim adamlar mı sanıyorsun ali anlamadımki? ne biliyim ben o dediğin şeyin internete bakmadan nasıl yazıldığını. kaldıki benim alanım bu dediğin şey değil.
önemli olan yapılacak şeyleri kafadan yapmak değil yapılacak şeyin nasıl yapılacağına araştırmalar sonucunda hakim olmaktır. Sen kafanı bütün patternlerle syntaxlarla ya da teorik bilgilerle boşa doldurursan buna mühendislik değil ezbercilik hamallık derim ben. diğer yandan bilgisayar mühendisi dediğin sadece kod yazan adamada denmiyor hani ;)

virgül hatasız kod yazdıkları kısmına gelirsek zamanında yazılan ürünler şimdiki gibi çok komplike şeyler olmadağı için hata sayısı az ve bu hatalarınında bulunması daha kolay oluyordu.
Everyday Im Chapuling

2009 C180
2011 Range Rover Sport
2011 rocco
2012 Mini Countryman S
2012 BMW Z4

Çevrimdışı AL

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Stockoviç
« Yanıtla #25 : 30 Eylül 2014, 11:38:25 »
sen bilgisayar mühendisi bütün herşeye kafadan hakim adamlar mı sanıyorsun ali anlamadımki? ne biliyim ben o dediğin şeyin internete bakmadan nasıl yazıldığını. kaldıki benim alanım bu dediğin şey değil.
önemli olan yapılacak şeyleri kafadan yapmak değil yapılacak şeyin nasıl yapılacağına araştırmalar sonucunda hakim olmaktır. Sen kafanı bütün patternlerle syntaxlarla ya da teorik bilgilerle boşa doldurursan buna mühendislik değil ezbercilik hamallık derim ben. diğer yandan bilgisayar mühendisi dediğin sadece kod yazan adamada denmiyor hani ;)

virgül hatasız kod yazdıkları kısmına gelirsek zamanında yazılan ürünler şimdiki gibi çok komplike şeyler olmadağı için hata sayısı az ve bu hatalarınında bulunması daha kolay oluyordu.

Sidik yarıştırmak için demiyorum ama Bilkent 4 yıl bunları işledi kafamıza, o kadar fanboy olabilirm ama en azından gidişatın farkındayım. Bi tane öyle teorik ders te bize programlama dillerini öğretti, emin ol o zaman bu kadar rahat high level diller olsaydı, mikroişlemciler de öyle high levela uygun üretebilseydi Palmler falan baya ucuz olup Apple ın yaptığını başkası çoktaan yapardı. Yani adam 3 satırda 2 pixel göstermek için deliler gibi kod döşüyor. Ar-ge yapıp bir de modele özgü ekran üretiyor.  Şimdi git konya sokaktan 2x16 display al zaten adamların kıçını yırtıp yaptıkları şey o displayin kendi ucuz çipinde var bilmem anlatabildim mi demek istediğimi. Bu bollukta böylesine hatalar ve bunları normal karşılamamız çok güzel işleyen çakal cari bir plan...

Çevrimdışı Barış Yazganç

• ADMINISTRATOR
  • Transport
  • Yer: İstanbul
    • http://www.barisyazganc.com
« Yanıtla #26 : 01 Ekim 2014, 16:48:52 »
Bu arada developer oldugum için iOS 8.1 Beta yükleyebiliyorum, bahsetmiş oldugum bluetooth problemi 8.1 itibarı ile çözülmüş gözüküyor  :alkis

Şimdi Apple'ın 8.1 i biran önce indirmeye sunmasını beklemek gerekiyor... :endiseli

Çevrimdışı HGYAYLA

• Int.Transfer
    • YAYLA Mimarlık
« Yanıtla #27 : 01 Ekim 2014, 23:58:16 »
Bu arada developer oldugum için iOS 8.1 Beta yükleyebiliyorum, bahsetmiş oldugum bluetooth problemi 8.1 itibarı ile çözülmüş gözüküyor  :alkis

Şimdi Apple'ın 8.1 i biran önce indirmeye sunmasını beklemek gerekiyor... :endiseli

Bende bu sorund evam ediyor, bende geliştirmeye üyeyim. 8.1 sorun çözüldüğüne emin misin hemen indirip yükleyeyim yoksa deliricem, günümün yarısı arabada gidiyor ve arabayı kullanırken full telefondayım neredeyse, bayağı sinir bozucu oldu...

34 UZ 6804
- Passat B7 1.6TDI, Highline, Manuel, Candy White, Sunroof, CustomMAP Stage2 160PS - 350NM, ITG Air Filter, HKS Turbo Timer, Eibach ProKit Yay

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #28 : 02 Ekim 2014, 09:48:03 »
Ben developer değilim , geliştirmiyorum da gelişmeye de açık değilim ama 3 liraya udid kaydı yaptırmıştım sanalpazar.com da berkcanbiren stayla link istediğimde ben de 8.1 beta yı yükleyebilirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

Çevrimdışı Barış Yazganç

• ADMINISTRATOR
  • Transport
    • http://www.barisyazganc.com
« Yanıtla #29 : 02 Ekim 2014, 10:00:39 »
Bende bu sorund evam ediyor, bende geliştirmeye üyeyim. 8.1 sorun çözüldüğüne emin misin hemen indirip yükleyeyim yoksa deliricem, günümün yarısı arabada gidiyor ve arabayı kullanırken full telefondayım neredeyse, bayağı sinir bozucu oldu...

Ben 2 gündür sorunsuz kullanıyorum ama baska hatalar var 8.1 de.. Bence stable release cıkana kadar kullanılmaz şu hali ile 8.1