Konu: Gümrük Genel Tebliği 2011-Hızlı Kargo Şirketleri ile ilgili  (Okunma sayısı 7329 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Celal Carhoglu

• Harbour
  • Yer: Ankara
  • herseyi bilen adam bay "C"
« Yanıtla #15 : 29 Ocak 2011, 20:55:40 »
ee o kargo gumruge takilmayacakmi ?

abi o kargoya bnm saatleride ekleyelim ozmn :)

o arkadasa bi saat de ben alirim hediye :)
izmir bebesi olduuuuu =)

Çevrimdışı barisy

• Transport
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #16 : 29 Ocak 2011, 20:59:09 »
Gelen mal jant ise yüksek ihtimal takılır , posta gümrüğüne gider matbu vergi öder alırsınız eşyanızı.
320d sportplus

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 29 Ocak 2011, 21:12:05 »
almanyada ptt kargo ile görüşmüş, iki ayrı kutuda KİŞİSEL KARGO (HEDİYE) olarak gönder, ağırlık da fazla olmadığında aynı zamanda şahısdan şahısa gideceği için gümrükte herhangi bir problem olmaz demişler.
bu arada ptt kargonun almanya - türkiye kargoları dhl aracılığıyla yapılıyormuş.

Çevrimdışı barisy

• Transport
« Yanıtla #18 : 29 Ocak 2011, 21:20:23 »
Ufukcum kargo takılır ise posta gümrüğünde takılır zaten ,, bir ihbar kağıdı gönderirler , onunla gider memur ile direk görüşür teslim alırsın , matbu vergisini isteyebilir , belki istemez bile.
320d sportplus

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 29 Ocak 2011, 23:10:46 »
inan barış hocam ben bu işlerden hiç anlamıyorum, yani şimdi sen bu işde sıkıntımı olur diyorsun? birde gider alırsın derken, nereden alıcam, gene ankaraya gelir ama değilmi?
  :?
Ufukcum kargo takılır ise posta gümrüğünde takılır zaten ,, bir ihbar kağıdı gönderirler , onunla gider memur ile direk görüşür teslim alırsın , matbu vergisini isteyebilir , belki istemez bile.

Çevrimdışı Alihan

• Transport
« Yanıtla #20 : 29 Ocak 2011, 23:18:37 »
Bizim arkadaşın gümrüğe takılan malları İstanbulda Atatürk Havalimanının kargo bölümü gibi biyerde takılmıştı. Oraya gidip aldı, ve baya bir vergi ödedi, inanılmaz sinirliydi... :)

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2011, 23:36:13 »
abi yapmayın ya replikadır bu saatler :D
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2011, 00:21:45 »
istanbula her koşulda gelicem 15-20 güne ama; birde vergi falan çıkacaksa her an vazgeçebilirim yani, zaten bi yığın para tutacak...
:(
Bizim arkadaşın gümrüğe takılan malları İstanbulda Atatürk Havalimanının kargo bölümü gibi biyerde takılmıştı. Oraya gidip aldı, ve baya bir vergi ödedi, inanılmaz sinirliydi... :)

• Harbour
« Yanıtla #23 : 30 Ocak 2011, 14:31:42 »
abi yapmayın ya replikadır bu saatler :D

fiyatlari cok fena dimi :)

ama websitesinde  offical yazio kafam cakmadi :)
izmir bebesi olduuuuu =)

• Harbour
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2011, 14:32:40 »
Dear Mr. carhoglu,

We welcome you to TAG Heuer Watches Discount Store!

You have been successfully registered. Thanking for joining us.

To get started, you may want to:

1. Amazing specials.

We offer brand new watches at a substantial discount to the retail price, so could buy TAG Heuer watches at 50% to 70% discount.

2. Complimentary TAG Heuer Gift Packaging.

All products will come with a FREE set of intact serial numbers, original box, co-axial hang tag, Polishing Cloth, International Warranty Card, Chronometer Certificate Card, Pictograms Card and Operating Instructions and so on.

3. FREE Shipping

It's our biggest offer yet! While our advertising dollars are well-spent, we're firm believers in word-of-mouth. We've decided to cut down our spending on our advertising campaigns and pass on those dollars to you instead. We are pleased to offer FREE shipping to ship the TAG Heuer Watches to USA, Canada, UK, Japan, Australia and some other major countries.

yani isin ozu sanki bole outlet internet magaza gibi geldi bana:) replika olsa diger markalarida atmazlarmiydi ? genede cok ucuz ya :)
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 14:35:07 Gönderen: Celal Carhoglu »
izmir bebesi olduuuuu =)

Çevrimdışı Ahmet Muhtar

• Forum Yöneticisi
  • Scirocco Gurusu
  • Yer: In my bedroom
  • Ahmet Muhtar
« Yanıtla #25 : 30 Ocak 2011, 14:54:22 »
Sen dene o zaman al abi :) replica degilse bizde alalim :bonuskafa abi bilemiyorum Benim aklim almadi bu isi, septik imdir biraz :D
arabam bemeve
gel gidelim ataköye
arada giderim nasyonele
boru mu oğlum bu f30 bemeve

arabamla kızlar başıma üşüştü
eski milli kalecimizin adı rüştü
aman volkan dikkat
piston aşağı ya düştü :)

• Harbour
« Yanıtla #26 : 30 Ocak 2011, 15:59:22 »
yok yok dediklerin dogru, bende acaip killandim, bana toplam maliyeti 450$+90$wergi+150lira gumruk eleman masrafi+45euro gumruk gunluk masrafi gibi bisi cikacak..

ortalama 1100 liraya gelicek yani..

1100liraya replika saat cok  pahali tabi :) [internette replikalari 40$]

ama dedigim gibi site offical site, 2 sene garantisinden, seri numarasina, zart zurt dahil, ustune, gidip bi yetkili tag heuerciden onaylatiniz filan dio saati [bu sey gibi, windowsu register etme gbi gal;iba]

adamlara bi mail attim, 1yada 2 saat alcam kararsiim kargo vs durumlari nedir diye :)

bakalim oltaya gelirlerse anlariz ic yuzunu:)

yoksa 1000 liralik bi kumar oynayacagim :)
izmir bebesi olduuuuu =)

Çevrimdışı barisy

• Transport
« Yanıtla #27 : 30 Ocak 2011, 18:47:31 »
inan barış hocam ben bu işlerden hiç anlamıyorum, yani şimdi sen bu işde sıkıntımı olur diyorsun? birde gider alırsın derken, nereden alıcam, gene ankaraya gelir ama değilmi?

Ufuk'cum , hızlı kargo ile gelen gönderiler (dhl-ups-tnt-fedex vs) gümrüğe takıldığı zaman AHL h alanı gümrük müdürlüğünde takılıyor. Posta ile gönderilen gönderiler ise bulunduğun şehirdeki posta gümrüğüne geliyor. Yani posta ile gönderiyorsa senin arkadaşın zaten Ankara posta gümrüğüne gelecek eşyan . Orada takılmaz ise sana teslim olacak. takılır ise posta gümrüğüne gidip alacaksın eşyanı.

Bundan dolayı posta yolu ile eşya getirmek biraz daha avantajlı oluyor diyebilirim.
320d sportplus

Çevrimdışı barisy

• Transport
« Yanıtla #28 : 30 Ocak 2011, 18:49:52 »
Bu arada 10 senedir gümrükçüyüm, bu güne kadar kendi adıma bir tane bişe getirmedim, milyon kere eşin dostun arkadaşların işlerini halletmişimdir. Öylede bir ironik hadise :)

Gerçi bu aralar otm. kararan dikiz aynası , yağmur sensörü park led ışığı gibi aksesuvarlar gözüme çarpmaya başladı :D:D:D
320d sportplus

uFuK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 31 Ocak 2011, 00:36:03 »
anladım barış hocam, teşekkür ederim bilgi için
:)

Ufuk'cum , hızlı kargo ile gelen gönderiler (dhl-ups-tnt-fedex vs) gümrüğe takıldığı zaman AHL h alanı gümrük müdürlüğünde takılıyor. Posta ile gönderilen gönderiler ise bulunduğun şehirdeki posta gümrüğüne geliyor. Yani posta ile gönderiyorsa senin arkadaşın zaten Ankara posta gümrüğüne gelecek eşyan . Orada takılmaz ise sana teslim olacak. takılır ise posta gümrüğüne gidip alacaksın eşyanı.

Bundan dolayı posta yolu ile eşya getirmek biraz daha avantajlı oluyor diyebilirim.