Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

1. Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, yasaklı yada üye olmayan bir kişiye kendi kullanıcı adı ve şifresini kullandırmak, sırf üye olmak için saçma sapan kullanıcı adları seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, reklam yapmak yasaktır.

2. Forum 'da siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

3. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılar kesinlikle büyük harf kullanarak yazılamaz.

4. Forum içinde profilde yada eklenmiş olarak din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz! Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır.

5. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz! Herhangi bir yardım yada bir amaç olmadan gereksiz yere eski konular aktif edilemez!

6. Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum 'a girişini yasaklar.

7. Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, Hiçbir ticari çıkar ve amaç olmadan, fikir alişverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmamalıdır.

8. Forumda herhangi bir başlıkta yönetim tarafından değiştirilme silinme yada bir tavırdan dolayı şikayetiniz var ise tepkinizi o başlıkta verip konuyu dağıtmak yerine "Şikayet ve Öneriler" kısmında bize bildiriniz. "Şikayet ve Öneriler" kısmı hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar/şikayetler silinecektir.

9.Olayları kişiselleştirmek, birebir kavga etmek, olayları hakaret boyutuna taşımak kesinlikle yasaktır. Haklı haksız aranmaz, tüm taraflar atılır. Size hakaret edildi ise cevap vermeyin, yönetime şikayet edin, gereken yapılır. Adaleti siz sağlamaya çalışmayın. Derdinizi özel mesaj veya irc ile halledin. Nasıl yeni tanıştığınız biriyle dışarıda tartışırken "beyin özürlümüsün arkadaş" diyemiyorsanız burada da diyemezsiniz. Aradaki monitör ve klavye size bunun için cesaret vermesin. Eğer cesaretiniz varsa çıkın aynı şeyleri kimseyi rahatsız etmeden dışarıda yapın. Hakaret olayında uyarı sözkonusu değildir, hakaret edenler direk olarak atılır, zira bunun Forum Kurallarıyla alakası yoktur, "bilmiyordum" diyemezsiniz, insanlıkla ilgili birşeydir bu, ve karşıdakine hakaret edebilen insanları burada istemiyoruz.

10. Katılımcılar Spor Dalları (Özellikle Futbol) için fanatizm boyutunda tartışma ortamı yaratacak konular açamazlar.

11. Forum 'un resmi dili Türkçe 'dir.  Yazdıklarınızın anlaşılır olması için noktalamalara ve de büyük küçük harf kullanımına dikkat edin. Dikkat çekmek için alengirli karakterler kullanmayın.

12. Forum kullanılarak ticaret yapmak, para kazanma amacı gütmek yasaktır.

13. Kullanıcılar herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde aşağılayamazlar!

14. Kişisel tartışma şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kilitlenir!  Özel Mesajlar forum içerisinde üyeler tarafından yayınlanamaz.

15. Üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar içeriyor ise, bunu yazan üyeler mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadırlar!

16. Banner isimler (firma adı, marka vs. ) kullanıcı adı olarak seçildiğinde, ilgili üye  firma çalışanı olmalıdır. Yada firmanın bilgisinin olması gereklidir. Banner olan firmadan yada ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz forum yönetimi tarafından istenebilir.

17. Telif hakkı bulunan müzik dosyasına link vermek, bunları barındıran korsan cd'lerin satışını forumda veya özel mesaj ile yapmaya çalışmak veya her türlü yazılım crack/serial paylaşımı, kısacası KORSAN'IN HER TÜRLÜSÜ YASAKTIR!

18. Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devlet 'i küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

19. Pornografik içerik, yasadışı ilaçlar ve ilaç üretim cihazları, kumar ve kumar ile alakalı içerik, silah ve silah mühimmatlarının satış ve tanıtımı, alkollü içecek tanıtım yada satışı, tütün yada tütünle alakalı tanıtım yada satış, tıbbi ilaçların satışı veya tanıtımı yapılamaz.

20. Sitemizde yayınlanan bilgiler yada makaleler  izin almadan başka sitelere "kopyala+yapıştır" mantığı içersinde eklenemez. bunun için mesajın altında sitemizden alıntı yapıldığı belirtilmek zorundadır.

21. Sitemizden uzaklaştırıldığı için mükerrer üyelik açan kişilerin üyelik adresleri iptal edilecektir.

22. Gereksiz gördüğünüz başlıklara "kesin uçar", "kesin kilitlenecek" gibi yorumlar kesinlikle yapmayınız. Site hakkında kısmına şikayetinizi bildiriniz, gerekli görülürse yönetim tarafından yaptırım yapılır. Herkesin görüşü farklıdır, size saçma gelen bir başlık yönetim tarafından silinmeyebilir, dolayısıyla o başlıkta yaptığınız yorumlar sadece o başlıktaki konuyu bulandırmaya yarar ve başlığı açana saygısızlıktır.

23. Üyeler ;espri mahiyetinde dahi olsa argo kelimeler kullanarak Sokak ağzıyla ve kötü dilbigisi ihtiva eden Türkçe ile yazı yazamazlar,
yine üyeler Yazılan konu başlığındaki konunun anlam ve içeriğine aykırı olarak Karşılıklı chat yapar gibi gibi postlar yazamaz ve Bireysel haberleşme için özel mesaj harici forum duvarını kullanamazlar..

24 Sciroccom.com forumlarına yazan herkes bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır. Yöneticiler bu kuralları uygularken üyeleri uyarmak zorunda değillerdir.Sciroccom.com yönetimi…